Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyit eszik a 2 honapos...

Mennyit eszik a 2 honapos babatok tapszerbol? Es milyen idokozonkent?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb 3 óránként evett néha 2 vagy épp 4 de átlag megvolt a 3. A mennyiségre már nem emlékszem, de mindig napi kb 100ml-terrel az előírt alatt evett.
2021. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kb 2,5 óránként 150 ml + az 5 kanál tápszer.

Rengeteg tudom, de még ezután is sír hogy éhes.. Mondjuk eleve olyan gyerek, mint aki 1 hónapos fejlettséggel született volna..

A védőnő azt mondta, 150-nél ne egyen többet belőle, inkább sűrűbben éhezzen meg.

2021. ápr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyi a sulya? Nalunk cicizik es 120 ml. De laton enne meg ezert 2x adok neki 150 et es felek tul etetem. Azt hallottam az egy litert nem haladhatja meg naponta es ez boven zul megy 😳
2021. ápr. 9. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:

#2


4,9 kiló most, de kis vézna még, mert 4,4el született, nem táplálta az anyatej és kénytelenek voltunk tápszerre váltani. A védőnőnk szerint a nagy étvággyal akarja kompenzálni az eddig kimaradt tej mennyiséget. Volt olyan, hogy 130 anyatejet majd még 60 tápszert megivott.. Emiatt szólt a védőnő, hogy a 150 / étkezést ne lépje túl. Mert lehet nem reális az éhség jelzője és többet többet akar csak..


A napi 1 literről még nem hallottam, nekem csak a súly-evés aránnyal szokták példálózni. :/

2021. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és hogy az anyatejjel nem lenne gond ha sokat enne, akár 2 decit is, viszont a tápszer ugye megterhelheti a gyomrukat.. :/
2021. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jaj szegeny ket honap alatt az nem tul sok gyarapodas.


Suly eves arany bal erre a szuly*150g ra gondolsz? Ezt allitolag addig kell amig az 1 litert el nem erik.


En bogyom mar 5.7kg 😅 es nem tudom hogy ez sok e... 3.8 al szuletett

2021. ápr. 9. 19:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem az első fiam is ilyenkor már 5 kiló felett volt, szintén 3,8 körül született. Nem tudom hol kezdődik a “sok súly” határa, de gondolom akkor szólnak a dokik ha már kórós, nem?

Szerintem ha arányosan növekszik, jó a kedve, stb akkor minden oké. Én sose figyeltem korábban ezeket az evés dolgokat, ha elkezdenek mászni, úgyis lemozogják az energiát. :) ha valami gond van, a gyerekorvos meg úgyis szól.

2021. ápr. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!