Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Akiknél nagyobb a "baba súlya...

Akiknél nagyobb a "baba súlya mint az átlag" ott az orvos mit javasolt nektek?

Figyelt kérdés
Valami vizsgálatra küldtek titeket? Tápszerváltás volt e?

2021. máj. 13. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi


Amikor járni kezdett mind leolvadt róla.

A másik gyerek nem volt nagy

Vele meg a jàrás, mászás után pont a nem gyarapodással csesztettek

2021. máj. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiam igaz anyatejes volt, ránézesre egyáltalán nem volt duci sosem.

Magasságra is és súlyra is mindig jóval több mknt a kortársai. Nem született nagynak, 3540g és 50cm volt. Volt, hogy 1 hónap alatt 1.5kg felment rá. Ahogy elkezdett menni, futni, lassult a "hízása".

A doki mindigis meg volt vele elégedve, a védőnő folyamat diétára akarta fogni, mert túl sok a gyarapodás, és túl sokat nőtt magasságra is (mondtam neki, majd lapítom, vagy nem is értem...)


Most 2éves, 3-4éves átlag méretei vannak. A 3éves unokatesója fél fejjel alacsonyabb nála, a szomszéd 4éves fiúval 1magasak és fiam 5kg-val vezet. És nem elfogult vagyok, tényleg nem kövér, csak ilyen a csontozata.

Ez ilyen 🤷‍♀️

2021. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Legjobb fej háziorvosunk van, és hozta a szintet, hogy ne aggódjon anyuka, elkezd mozogni és nyúlni fog a gyermek.

Egy éves koráig tényleg michelline baba volt, két éves koráig meg extrém szorulásos, így tényleg volt rajta túlsúly, bár nem kórosan.

2-3 éves korára nagyon megnyúlt, ma 5 éves és egy gramm felesleg nincs rajta.

Ő is tápszeres volt, de nagy súllyal született, és nagyobb étvágya is volt babaként, mint a három óra sokszor. Éheztetni meg nem akartam, bíztam az orvosunkba és jól tettem.

2021. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár nem tápszeres, hanem iszsz volt, de alapból 4,5 kg-val született és voltak hónapok, amikor 1 kg-t hízott. 6 hónapos korára lett 9 kg, olyan volt, mint egy kis hurkás Michelin baba. A doki mindig azt mondta, hogy "De jól néz ki!"

Aztán ahogy kúszott-mászott, járt, sokat lassult a hízása. Most lassan 2 éves, már alig-alig maradt bármi is a babahurkákból.

2021. máj. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem tápszeres( a nagy persze csak volt). A fiam 3 hónaposan 7,5 kg, 6 hónaposan 9 kg volt. Semmit nem mondott a doki, csak hogy milyen szép baba. Az is volt, de duci volt az tény. Ahogy elkezdett mozogni megállt a hízása, mára 9 éves, sportos, magas fiú, egyáltalán nem duci.

A kicsi 8 hónapos, 8 kg a 75 centijéhez, pont a nagy ellentéte, pedig ő is ugyanúgy tápszeres. Ezzel sincsen semmi gondja a dokinak.

2021. máj. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3900al született, a héten lett 3 hónapos és több mint 7 kiló, de az elmúlt hónapban 5 centit nőtt. Mondjuk ő csak anyatejes. A védőnő még viccelődött is hogy lassan új görbét kell rajzolni neki. Nem csesztet miatta, a nővére is átlagon felüli volt. Ő most 3 éves, magasságra mindigis egy fejjel nagyobb volt a kortársainál, és 1 gramm felesleg sincs rajta. Ez genetika is, mert férjem is magas, mackós típus és én se voltam sose nádszál vékony.
2021. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!