Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónapos babám étvágya...

6 és fél hónapos babám étvágya egyre nagyobb! Még szopizik és mellette kapja a hozzátáplálást. Milyen étrendet javasoltok (mennyiség, időpont! )?

Figyelt kérdés

Most ilyen egy napi étrend:

hajnali 1-2: anyatej

reggel 6: anyatej

reggel 9: anyatej (ez valószínűleg már kevés neki, mert nyűgös délelőtt)

délután 12.30-13.30: átlag 140-180 g főzelék + anyatej

délután 16.30: anyatej (ez is kevés lehet, ma kapott még 1 almát kis tejpéppel, kb 120 g, így most nem nyűgös)

este 18.30: kb 150 g gyümölcs + gabona vagy kölespép

este 20.00: anyatej

Mi a véleményetek????

(Nem szeretném "túl etetni", de éheztetni sem szeretném! 8800 gramm a súlya és 71 cm.)


2011. febr. 4. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ez így.9 kor adhatsz neki nyugodtan gyümölcsöt vagy tejpépet is ha kevesled a tejcsit.
2011. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ami könyvet olvastam, abban az szerepel, hogy 6-7 hónapos babának elég naponta 1x szilárd étel, 8-9 hónaposnak naponta 2x, 10 hónaptól lehet naponta 3x szilárdat adni. Egy éves korig a kóstolgatás, az ízek megismerése a lényeg. Ha nyűgösnek látod délelőtt a babát, kínáld meg tejjel. Én előbb tejjel kínálom meg a babát utána szilárd étellel. Ez a te döntésed melyiket választod. Az egyik elválasztás (szilárd+tej), a másik elválasztódás (tej+szilárd). 6 hónaposan a babám, legalább 6x evett ébredés és lefekvés között, az éjjeli keléseket nem is számolom (4 min.).
2011. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!