Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan adjátok az anti reflux...

Hogyan adjátok az anti reflux tápszert a bukós babátoknak?

Figyelt kérdés
Gyerekorvos kioktatott, hogy először külön kis adag AR tápszer, aztán annyival kevesebb normál tápszert adjak, hogy ne legyen hasfájós, szorulásos. Kérdeztem, hogy akkor miért nem lehet 1 adagban keverni, pl 2 kanál Ar+3 kanál sima, de leoltott hogy itt van még egy anyuka aki orvosnak képzeli magát.
2021. nov. 29. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz sima tápszert adni neki, nem hányja ki sugárban, akkor minek az AR?

Nekem ez lenne a kérdésem az orvos felé is.

Mi anno anyatejjel kezdtünk. Annál is van olyan javaslat, hogy gélesre kevert Nutritonnal elő kell etetni a gyereket és rá mehet a szoptatás, a gél "megfogja" majd a gyomrában a nem sűrített anyatejet. Nem vált be. Minden ami nem sűrítve került be, sugárban jött ki (és fogyott a gyerek).

Ezért lett végül tápszeres, mert nem győztem fejéssel hozni a mennyiséget.

Az HAAR-t nem bírta, ezért a sima HA-t sűrítettük, de az egész mennyiséget és nagyon sűrűre. Simán adva semmi nem maradt benne.

2021. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még nem is hallottam. A lányom is bukós volt, ezért Milumil AR Optimát evett, de csak azt, nem "kevertük" semmivel, nem kapott mellette simát is. Hozzáteszem, még az sem szüntette meg a bukást, de legalább érezhetően mérsékelte.

Meg amúgy is nonszensz, mégis mi a különbség aközött, hogy összekevered a kettőt, meg aközött, hogy kap 60 mili AR-t, aztán fél perc múlva még 90 mili simát? Én nem képzelem magam orvosnak, de ennek akkor sincs semmi értelme.

2021. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az utóbbi 1 hétben már nem csak sokat bukott a babám, hanem több mint a felét kihányta annak amit megevett. Először azt mondta a doki, hogy biztosan túletetem, (6 hetes babám van), de nem eszik ha nem éhes, nem tudom teletömni. Nagyon hasfájós is, ezért mondta, hogy próbáljuk ki így, mert ha az AR tápszert önmagában adom még jobban fog fájni a gyerekem hasa és szorulása is lesz és akkor majd "azért fogom zaklatni őt kétségbeesetten". Én amúgy tejfehérje allergiára gyanakszom, de "nem vagyok orvos", mert 2 tünet kivételével (nincs semmi baj a székletének színével, állagával és nincs bőrkiütése) minden tünet illik rá (hasfájás, puffadás, tüsszögés, csuklás, bukás, hányás, vigasztalhatatlan sírás, rekedtség, köhögés stb). De szerinte csak kicsit meg van fázva a kicsi. Gyerek gasztroenterológushoz csak 2 hónap múlva kaptam időpontot.😕 Saját kútfőből pedig nem tudom jó ötlet e neocate vagy más tápszert venni.
2021. nov. 29. 13:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!