Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan lehet biztosítani a...

Hogyan lehet biztosítani a baba fejlődéséhez szükséges érintést tápszeres babánál?

Figyelt kérdés
A doki szerint nagyon fontos a szoptatással járó fizikai érintés és annak a biztonságnak a megtapasztalása, amit az anya bőrének az illata és a testmelege jelent, de úgy érzem, hogy ezt nem lehet cumival kivitelezni. Pedig kell a megfelelő agyi és idegrendszeri fejlődéshez elvileg. Hogyan lehet ezt pótolni, miket csináltok? Babamasszázs vagy hordozókendő helyettesítheti?

2021. dec. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
25%
Hordozókendő mindenképp!
2021. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
92%
Tápszeres etetésnél is magadhoz öleled, nem? Nem csak 1 méterről a szájába lógatod a cumisüveget.
2021. dec. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
20%
2021. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
93%
3-as: :DDDD Értek hozzá és nem flegmáztam. Egy etetés során a gyereket megöleled, teljesen mindegy, hogy a mellbimbód vagy a cumisüveg van a szájában, kötődni fog hozzád, mert az anyja vagy. Lehet ezt túllihegni, de nem biztos, hogy érdemes. Flegma lehetnék, de helyettem is megteszed, szóval ezt kihagyom.
2021. dec. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
5%
Nem, nem értesz hozzá, különben nem írnál ilyet. És ezzel nem azt mondom, hogy a tápszeresek nem kötődnek az anyjukhoz. Nekem is tápszeres volt a fiam.
2021. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
17%
De ezt inkább hagyjuk is, nyilván a hozzáértők és a pszichológusok szavai mit sem érnek, az van amit te gondolsz... Nyilván.
2021. dec. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen igaza van a 2-es válaszolónak. Kët tápszeres gyerekem van, mindkettő nagyon erősen kötődik hozzám. Etetésnél az ölemben van/volt a gyerek, átöleltem, simogattam közben.
2021. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
6%
Tudom, a tápszeresek hallani sem akarnak a másik verzióról, ezt már ismerem. Mondom ezt úgy, hogy nekem is tápszeres volt a fiam. Ettől függetlenül én olvastam erről könyveket és már így világos minden. Legalább a cikket olvassátok el. Kis rálátást ad.
2021. dec. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
89%
Te nem dolgoztad fel, hogy nem tudtál szoptatni. Van, aki viszont igen, és normálisan, kötődően nevelte a gyerekét cumisüveggel is. A terapeutád majd meghallgat!
2021. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
83%
Ami úgy indul, hogy Bagdy Emőke azt tovább nem is olvasom. Az a nő 200 évvel ezelőtt él fejben. Olvasgasd te és érezd tőle rosszul magad te, ha akarod!
2021. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!