Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan lehet biztosítani a...

Hogyan lehet biztosítani a baba fejlődéséhez szükséges érintést tápszeres babánál?

Figyelt kérdés
A doki szerint nagyon fontos a szoptatással járó fizikai érintés és annak a biztonságnak a megtapasztalása, amit az anya bőrének az illata és a testmelege jelent, de úgy érzem, hogy ezt nem lehet cumival kivitelezni. Pedig kell a megfelelő agyi és idegrendszeri fejlődéshez elvileg. Hogyan lehet ezt pótolni, miket csináltok? Babamasszázs vagy hordozókendő helyettesítheti?

2021. dec. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
12%
Képzeld, tudtam szoptatni, saját magam akartam abbahagyni. :D Mivel nem voltam hajlandó százszor felkelni az éjszaka a szoptatás miatt. Inkább fejtem, majd tápszerre váltottam. Szóval egyáltalán nem vagyok szoptatasőrült, sőt... Ettől függetlenül nem kételkedem a hozzáértők szavaiban. Nekem nem nagyobb ennél az egóm és be merem látni az igazszágot.
2021. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
79%
Okolod magad, érezhető. Ne tedd! Semmi rossz nincs benne, és a gyereked se attól olyan, amilyen, mert nem szoptattad! A "szakértő"-ket meg válogasd meg jobban!
2021. dec. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
9%
Miért akarnám ha én döntöttem így? :D Ugyanúgy a természetes szülesről is nagyon jól tudom miért jó, erről is olvastam nem egy könyvet. Mégis, császárt akartam és volt az a pénz amiért az is lett... Attól, hogy én mást akarok, még tisztában lehetek a dolgokkal.
2021. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
0%
*okolnám
2021. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
84%
Nemtom miért szólták le a kettest, kb ebben van a lényeg. A kérdező azt kérdezte, hogyan lehet... Ha belefér, vedd le a pólód, hadd bújon hozzá a bőrödhöz, ha úgy fázol takard be magatokat egy pokróccal és a szoptatáshoz hasonló pózokban add neki a cumit. Főleg az elején hagyd egy csomót magadon, hadd tudjon megérinteni, vagy megszagolni, lehet megnyal párszor, kicsit vicces, de tapasztalatot szerez így, és megnyugtatja. És nem kell félni, nem fogja örökké csinálni, csak amíg nagyon pici. Hordozhatod is, ha tetszik neki, nálunk nagy sláger volt, mert fájt a hasa és úgy jobban aludt.
2021. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
13%
Azért szólták le -mivel ők nem tudtak szoptatni -, innentől kezdve szó sem eshet csak a tápszerezés csodatévő hatásairól és ha valaki a szoptatás pozitívumait is megemlíti, akkor ott már démonűzés megy és gyerekes lepontozgatás. Még annál is, aki maga sem szoptatott sokáig, csak tájékozódott. És itt fel is tenném a kérdést, valójában ki is nem fogadja el, hogy nem tudott szoptatni?
2021. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
90%

Annyiban nem hülyeség a kérdés, hogy sokan büszkék rá, hogy a gyerek egyedül issza a tápszert. Van aki még csak nem is felügyeli közben és képes betenni a kiságyba, hogy szolgálja ki éjjel is magát a baba.

Na amíg erről nem hallottam, én se értettem, hogy miért ne kötődne.

Nagyobb gyerekem 4 hónapos korától lett teljesen tápszeres, de amíg csak kapta (2 éves koráig itta) ölben félig fekve-ülve kapta hozzám vagy az apjához bújva. Akkor is, amikor mar simán ivott pohárból.

Nem kapott kevesebb bőr-bőr kontaktust, mint a végig anyatejes testvére.

2021. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
89%

Kezdetektől tápszeres a kisfiam, mindig magamhoz ölelve etettem, a mellkasomon aludt rengeteget, úgy hogy csak melltartóban vagy toppban voltam hogy a mellkasomon a bőrömön legyen a feje , sokat játszottam vele, masszírozás fürdés előtt stb, hordozni soha nem hordoztam.

Olyan ragaszkodó kis okos, hogy azt el sem tudom mondani!

Nincs miért aggódnod hidd el!!

2021. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
95%

Megosztanád kérlek, hogy miért, mit olvastál a könyvben? Engem tényleg érdekel. Úgy gondolom, hogy mivel én is ölelve adtam a tápszert, ölemben, magam mellett, hordozva altattam és azon felül is eléggé sokat voltunk akár csak annyira is testkontaktban, hogy játék közben valahogy hozzám ért, megtettük a magunkét. Nincs semmiféle baj a kötődésével. Pedig császaros is lett, mondjuk nálunk nem volt más opció, medencevégű kisfiúval.

Egyébként, már ha nem trollkodsz, elárulnád, hogy miért választottad el, ha ilyen jól tudod, hogy nem jó neki? Hiszen ha együtt alszotok, szinte fel sem ébredsz arra, hogy szopik, ő is jobban alszik. Nem értelek. Én nem támadlak, csak egész egyszerűen nem értem az észjárásodat ezekben a kérdésekben. Miért prédikálsz vizet, ha bort iszol?

2021. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
20%
Had javítsalak ki benneteket, bár tudom felesleges. A szoptatás nem azért jó, mert eszik 2-3 óránként a gyerek és így bőrkontaktusban van az anyjával. Ez így valóban kb ugyanaz lenne mint a tápszeres táplálás. A szoptatásnak akkor van pozitívuma, amikor a baba sírásra, fogzásra, nyűgösségre szoptatást kap, bármire. Ezt pedig szoptatás hiányában hordozókendővel is lehet pótolni. Ezt a választ a kerdezőnek írtam, én sem kérek démonűzést, köszi.
2021. dec. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!