Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan lehet biztosítani a...

Hogyan lehet biztosítani a baba fejlődéséhez szükséges érintést tápszeres babánál?

Figyelt kérdés
A doki szerint nagyon fontos a szoptatással járó fizikai érintés és annak a biztonságnak a megtapasztalása, amit az anya bőrének az illata és a testmelege jelent, de úgy érzem, hogy ezt nem lehet cumival kivitelezni. Pedig kell a megfelelő agyi és idegrendszeri fejlődéshez elvileg. Hogyan lehet ezt pótolni, miket csináltok? Babamasszázs vagy hordozókendő helyettesítheti?

2021. dec. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
72%

Mindkét lányom tápszeres és soha nem ölben etettem, hanem egy szopi párnán velem szemben. 5 hónaposan mindkettő egyedül fogta a cumisüveget, de tökéletesen kötődnek. Önállóak, bátrak, kíváncsiak és imádnak engem is és az apjukat is. Tudják, hogy mindig ott vagyunk, ha kellünk. Ez a megfelelő kötődés, nem a mellen csüngés orrvérzésig.

Az etetésen túl rengeteg lehetőség van a kellő ölelésre, meghittségre.

2021. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
62%
"Oszt" akkor írjam le azt is, hogy én meg azt a kategóriát ítélem el és nézem le, amit te képviselsz? Beljebb vagy vele? Nem hiszem. De kapaszkodj ebbe. Ennyi van a kezedben. Oszt.
2021. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
69%
Jó ég. Nem vagyok ennek a háborúnak a híve ami itt kibontakozott. Én pár hónapig tudtam szoptatni, azután megjött a havim és elutasította a fiam akármit is tettem. 5 hétig próbálkoztam mire feladtam mert elapadtam, tanácsadó sem tudott segíteni. Ugyanúgy ölelve etettem cumisüvegből és eszembe sem jutott hogy ne kötődne. Szerintem nem ezen múlik.
2021. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
29%
Aki tudott volna szoptatni de kényelmi okokból abbahagyta, inkább húzza le magát a wc-n. Van bölcsi, bébiszitter is mi?
2021. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
29%
Annyira érdekes ez a hőbörgés, holott a tápszerezés ugyanaz mint a szoptatás. 😉😉😉
2021. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
68%
Jaaj, mind tudjuk, hogy nem ugyanaz. De teljes értékű táplálék neki. Hadd érezze már rosszul magát az, akinek nem sikerült, pedig szeretett volna. Amíg a sok suttyó a pofájába is vágja, hogy "szeeeegény baba, hogy nincs neki anyatej, szaranya vagy, nem is vagy embeeer" addig mondjuk érthető is, hogy csóró asszonyok kompenzálni akarnak, nem? Tán nem kéne rugdosni, meg direkt megjegyzéseket tenni, meg akinek sikerült, annak talán nem kéne kérkedni vele olyannak, akinek meg nem. Akkor mindjárt nem lennének ennyire befeszülve a tápszerező anyukák. Csak akkor meg emberként kellene viselkedni az otthon ülő, hormon-és agybajos anyukáknak, az meg nehéz, mert egymás taposásán kívül nincs más szórakozása a nyomorultaknak.
2021. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
32%
Ez jogos LENNE ha ez ebben a formában igaz lenne. De ha jobban megnézed a válaszokat, illetve nem csak a válaszokat, hanem a való életben is ez megy, pont hogy a tápszerezők ugranak és kerekítenek egy egész dzsihádot, ha valaki -egyébként a kérdésre válaszolva- a szoptatásról, illetve annak előnyeiről, helyettesítéséről kezd beszélni. Tehát konkrétan le sem lehetett itt írni a hordozókendőt pl, mert egyből ugrottak, hogy EZ NEM IGAZ, A TÁPSZEREZÉS UGYANAZUGYANAZUGYANAZ. Komolyan, még nornális hangnemben írni sem lehet a KÉRDEZŐNEK, mert a tápszeresek ugranak. Hiába olvasott valaki erről szóló könyveket, az igaz nem lehet! Tehát egyaltalán nem a szoptatósok bunkóznak, hanem pont a tápszeresek. Értem én miről beszélsz, van egy tápszerező barátnőm aki azóta sem tudja feldolgozni, hogy nem tudott szoptatni. Tudom nagyon jól, hogy kell ezt kezelni. De az már túlmegy minden határon, hogy a tápszerezők konkrétan őrjöngenek, ha valaki nem a tápszert isteníti. Holott senki le nem írta, hogy az rossz. Épp ellenkezőleg, itt többen le is írták, hogy nem az anyához való kötődésről van itt szó, mert az ugyanúgy meglesz a tápszereseknél is. De meg sem hallják, őrjöngenek tovább. Nekem ez nagyon durva.
2021. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
85%
Engem konkrétan bántott miatta a környezetem, sok beszólást kaptam. Olyantól is, aki tudott kerek 4 hónapig szoptatni, valahogy minden második mondatába belefűzte. Neki mondjuk szerintem más baja is volt, ha ennyi az, amit fel tudott mutatni. Ennek ellenére ez a réteg ősanyázott engem a hordozásért és együtt alvásért. Megkaptam azt is, hogy hát már hiába kapálózok ezekkel ha anyatejet meg nem tudtam adni neki. Itt, a gyakorin, van egy liberálisabb réteg, de ebben a kis panelvárosban, ahol én élek és a közeli falubeli rokonok körében meg teljesen mást tapasztaltam. Lehet, hogy más is így van vele. Nem tudom, hogy mit kell annyira remegni rajta, mert ez azért ügy és probléma, mert azt csinálnak belőle. Persze, van az a véglet is, amelyik a szoptatást, hordozást, válaszkészséget és úgy alapjáraton az anyaságot tartja rabszolgaságnak, de azért kell a gyerek. Hogy legyen, aztán majd megszokja. Ott szokott még azért rettentő balhé lenni.
2021. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
40%
Persze, ebben a formában teljesen jogos amit írsz és igazad van. De itt épp az ellentéte történik. Ennél a kérdésnél ponthogy segíteni akartak azoknak, akik nem tudnak szoptatni azzal, hogy pl a kendőt ajánlják. Egy páran már leírták, hogy a folyamatos kontaktus a lènyeg a szoptatás során (tehát itt nem a 3 óránkénti etetésről van szó, mert az lényegében ugyanaz, mint a tápszerezés), ez pedig hordozókendővel tökéletesen pótolható. Döbbenettel olvastam, hogy még segítő tanácsra is a hőbörgés és lepontozás megy. Ezekután persze, hogy senki nem válaszolt már szépen, mégis mire?
2021. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Itt ez borzasztó volt.
2021. dec. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!