Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 4 hónapos tápszeres baba nem...

4 hónapos tápszeres baba nem akar enni?

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos babám nem hajlandó enni,ahogy a szájához ér a cumisüveg ordít, el fordítja a fejét. 4-5 óra is eltelik, de akkor sem fogadja el. Teljesen el vagyok már keseredve.


Sajnos 3 hónapos korától ezt csinálja. Voltunk ezzel orvosnál többször, váltottunk tápszert is orvosi javaslatra, de így se fogadja el.Vizelettenyésztésen is voltunk: negatív lett. Kipróbáltam mindenféle praktikák, amit az orvos és védőnő javasolt, a tápszerbe tettem egy kicsi kanál bébiételt, de így se kell neki. Cumifej váltással is próbálkoztunk, másik fajta cumisüveggel is, de semmi eredményt nem hozott. Hozzátáplálást is elkezdtük (orvosi javaslatra).


De a pici továbbra is nagyon aluszékony és elutasító. Kezdetektől fogva gyanakodom vashiányra vagy vérszegénységre, amit említettem az orvosnak és a védőnőnek is, de azt mondták, hogy az nem lehet, mert a tápszerbe van elég vastartalom és ilyen pici babát nem szívesen küldenek vérvételre, ha az nem indokolt.


A védőnő említette a fogzást is, az okozhat ennyire drasztikus elutasítást?!


Nem tudom, mitévő legyek. Volt valakinek ilyen tapasztalata? Érdemes keresnem egy másik gyermekorvost?


Csütörtökön teszek még egy próbát a gyermekorvosunknál és elmondom, hogy nem javul az helyzet.


De addig aki volt ilyen helyzetben, annak szívesen elolvasnám a véleményét.



2022. márc. 8. 19:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Sajnos továbbra se hajlandó enni. A vérvétel pedig jövőhét kedden lesz. Ti milyen fajta cumisüveget használtok?
2022. márc. 16. 18:24
 12/20 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon hasfájós volt a baba az első 3 hónapban, így több fajta cumisüveget próbáltunk, mert elég sok levegőt nyelt. Végül a levegőztető szelepes Philips Avent anti colic cumisüveg vált be, és azóta is maradtunk ennél, mert nagyon megszokta.



[link]

2022. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ismerem ezt a cumisüveg fajtát. Ezzel akartunk kezdeni mikor még kisebb volt, de valamiért ezt a fajtát nem fogadta el. Olyan méla volt vele.
2022. márc. 17. 22:47
 14/20 anonim ***** válasza:
Szia mi a helyzet a kisbabával eszik már?
2022. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Most már nem annyira drasztikus a helyzet, de még mindig nem az igazi. Új védőnót kaptunk, aki nagyon kedves volt és eljött hozzánk. Mutatott pár új evési "pozíciót". A babakocsiból, az etetőszékből, valamit háton egy kispárnával a feje alatt eszeget, viszont a védőnő szerint se árt egy vérvétel, de arra csak kedden megyünk. Plusz ajánlotta,hogy keressünk másik cumisüveg fajtát. Nagyobb etetőcumi kellene neki viszont a MAM 3 etetőfejével nem tud enni ezt ő is látta, egyszerűen túl nagy neki, sokkal szélesebb a száj része, mint a 2-nek. A folyás jó lenne, kellene neki a nagyobb, mert elfárad szívás közben, ezért is hagyja abba, de olyan fura alakot csináltak a 3 cseppesnek, hogy nem áll rá a kis szája, pedig már egy ideje azzal próbálkoztunk. Most megrendeltem a Chicco Perfect 5 típusú cumisüveget, az ajánlására, aminek ugyan olyan széles cumifeje van, mint a MAM-nak. Hátha ez jobban beválik. Mert a "csőszerű" (nem tudom, hogy fogalmazzam) típusú etetőcumival nem megy neki, mint pl: az Avent, mert nem ahhoz szokott. Remélem hétfőn megérkezik és beválik.
2022. márc. 19. 11:56
 16/20 anonim ***** válasza:
Jobbulást a babadnak neked meg kitartás!!! A 2es cumit kicsit lyukaszd ki fog vá jóval
2022. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szia eszik?
2022. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Igen, most már eszik,az új cumisüveg jobb neki, de ki kellett váltani két étkezést is. Vagyis reggelire és tízóraira tápszert kap. Ebédre és uzsonnára már pépeset. Vacsora tápszer megint. Ez így most bevált, így megissza a tápszer adagját is. Mellette kap baba vizet is. Plusz az evési pozíciót is megváltoztattam. Tudom, hogy sokan ellene vannak, hogy 4 hónaposan már "szilárd" ételt kapjon a baba és a WHO is azt hangsúlyozza, hogy 6 hónapos korig csak az anyatej és a tápszer, de nem minden baba egyforma. Az új védőnőnk, aki elég régi motoros javasolta ezt és valóban bevált. Sajnos, mint kezdő anyuka annyira adtam mindenkinek a szavára és hagytam magam befolyásolni, hogy már pedig tápszert/anyatejet kell ennie a babának és nem figyeltem, hogy a kisfiam igénye teljesen más.


(Vértelen is voltunk és ott is mindent rendben találtak. Ami megnyugvás.)

2022. márc. 24. 11:35
 19/20 A kérdező kommentje:
*vérvételen
2022. márc. 24. 11:36
 20/20 anonim ***** válasza:

Hálistennek,😙😙 én már 3 hos kora óta etetem már az en fiam 6 hos

Mindig csak magadra halgass 🥰😘 a mi vedonenink is ilyen😛

2022. márc. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!