Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lehet 2 felé tápszert keverni?

Lehet 2 felé tápszert keverni?

Figyelt kérdés

Kislányom 16 hónapos múlt, 2 hónappal ezelőttig anyatejes volt, azóta próbáltunk több féle tapszert, és tejitalt, végül a milumil vaníliás tejitalnál maradtunk, de nagyjából a többit is elfogadta. Sajnos régóta küzdünk a szekrekedessel, kemény széklettel, amire most a gyerekorvos a milumil komfort 1-et javasolta. Meg is vettük, viszont ahogy megkóstolta, ki is köpte a cumisüveget és nem fogadta el.

Lehet hülye kérdés, de felmerült bennem, hogy megprobálhatom-e keverni a 2 különböző fajtát, hátha akkor az ismerős íz miatt könnyebben elfogadna, de mégis talán valamit segítene a problémánkon?


2022. ápr. 12. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor ha hamar átszokatod egyikről a másikra.

De én nem gondolom,hogy tápszert kellene váltani. 16 hónaposan már nem az a fő táplálék ugye? Nekem is székrekedéses a kisfiam. A kecskeméti szilva,és a rostos baracklé szokott segíteni.

2022. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, csak napi 2x kap, max 2 dl-t iszik meg egyszerre. Én sem várok tőle csodát, csak már nem tudom mit próbáljak ki.

Ezeken túl vagyunk, az alap étkezése részei, de nem igazan segítenek, csak a dulcosoft, de azt meg nem szívesen adnám folyamatosan.

2022. ápr. 12. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor hagyd a tápszer váltást nem fog segíteni.

Nem tudom gasztrós dokival beszéltél e,lehet megérne egy próbát. Különben meg ki kell tapasztalni. Én extra székrekedős vagyok szintén, ha 6 napig nincs semmi :( akkor glicetines kúp,szerintem még ez a legkimeletesebb.

2022. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Még nem, de valószínű az lesz a következő lépés, köszönöm a válaszodat!

Laxaclean-t szokott kapni legvégső esetben, az ugyanaz csak folyadék, kíméletesebb sokkal, ezt is a gyerekorvos javasolta.

2022. ápr. 12. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!