Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Minden információ, tanács a...

Minden információ, tanács a tápszeres táplálásról?

Figyelt kérdés

Még nincs elég anyatej, ezért kiegészítésként adnom kell tápszert. Tegnap jöttünk haza a kórházból, ezért minden információnak nagyon örülnék. Mindig kell hozzá új vizet forralni vagy Jana babavizeket használhatok? Babavizet nem kell forralni ugye? Kell melegíteni? Ha igen cumisüvegben berakható a mikróba? Ha nem fogy el az adag, akkor később adható vagy öntsem ki? Dobozon 2 órát ír a felhasználásra, akkor addig hűtőben kell tárolni vagy szobahőmérsékleten? Milyen gyakran kell kifőzni a cumisüveget? Simán beleállítom a forró vízbe? Meddig kell benn hagyni? Cumi részt is lepje el a víz?

Minden tanácsnak örülnék!



2022. okt. 1. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Errr nem is lesz tanács, "anyameleg" tápszert kell adni a babának, a forralási idő is a tápszer mennyiségétől függ. Én anno úgy csináltam, hogy kitapasztaltam, hogy mondjuk a víz 1/3-át felforraltam, a többi hideg volt, összekevertem és ebbe ment a tápszet, így nem volt olyan, hogy mondjuk túlmelegítettem. De a csuklódra ha öntesz egy picit ott tudod ellenőrizni a hőt.



Hivatalosan minden nap kell sterilizálni. Nekem heti 1x jutott időm erre.


Babavízet csak 1 napig tekintik sterilnek felbontás után. Ha ezt tartod, akkor tényleg "drága gyermek"-ed lesz.


Sterilizálni tudsz mikróba és van a forralásos módszer, ha forralsz érdemes pár csepp citromlé/citromsav/ecetet a vízhez adni, ha kemény a vízetek, mert vízköves lesz a cumi.

2022. okt. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én előre forraltam vízforralóban vizet (reggelente, nem forraltam mindig újra), aztán 60 meleg-30ml hideg arányban melegítettem pl. a 90ml-es adaghoz a cumisüvegben.

Sterilizáláshoz acumisüveget belefekteted a fazékba (ha például MAM-os, azt én szétszedtem atomjaira) és 5 percig forralod. De lehet venni mikrós sterilizálót, vagy olyan cumisüveget amit mikróban magában ki lehet sterilizálni.

Ha nem ette meg a tápszert, én kiöntöttem mondjuk nem 1decit,hanem 20-30 miliket, azt mondták, hogy ha mikróban újra melegítem már nem olyan, egy ordító gyerekkel meg nem volt kedvem vízfürdőben melengetni. Elvileg szobahőmérsékleten is eláll, de jobb hűtőbe rakni.

2022. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég akkor naponta egyszer vizet forralni a tápszerhez vagy minden étkezéshez kellene? Most még csak ilyen 20-25 ml-eket eszik a tápszerből, a többi anyatej.
2022. okt. 1. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csapvizet forraltam minden nap, majd termoszban tartottam. Ha kihűlt simán betettem a mikroba. Babavizet felbontás után hűtőbe teszed úgyis, esetleg ha úgy gondolod, akkor másnap felforralod.

Ha megcsinálod a tapszert, és beleiszik a babád, de nem fogy el, azt már később ne add neki. A nyalatol elkezdenek szaporodni a bacik benn. Ha nem ivott bele, akkor beteszed a hűtőbe, és amikor kéri akkor megmelegited.

Sterilizalni nekem is kb hetente egyszer volt időm/energiám. Pár percre betettem egy fazékba forró vízbe.

Hőmérsékletét nagyjából érzed, amikor a kezedbe veszed a cumisüveget, hogy milyen. De ha biztosra akarsz menni akkor egy csepp a csuklodra, és úgy már egyértelmű lesz hogy hideg vagy meleg.

2022. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2022. okt. 1. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!