Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyit alszik a tápszeres...

Mennyit alszik a tápszeres babátok?

Figyelt kérdés
6 hetes lányom tápszeres, van hogy 4-5 órát alszik napközben. Amióta át kellett állnunk tápszerrel azóta alszik ilyen hosszan. Normális ez?

2023. jan. 6. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem eszik egyszerre sokat? Vagy csak 1-1 alkalommal alszik ilyen hosszan?

Nekem is tápszeresek voltak, a fiam 3 óránként evett viszont napi 1 alkalommal aludt hosszabban, általában délután 6 után, szerintem neki akkor kezdődött az este. :D Olyankor 5 órát simán kibírt 2 étkezés között.


Kislányom is 3-3,5 óránként evett.

2023. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem eszik sokat egyszerre, sőt! Még tápszer előtt kap cicit is, már amennyi jön még belőle, utána pedig 120 ml-t csinálok neki tápszerből, de csak kb. 100-at eszik meg belőle. Ma már másodszor alszik hosszabban.
2023. jan. 6. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Légyszi írj pontosabban. Pl ma már aludt napközben 4,5 órát egyben és most megint alszik több, mint 3 órája.

Lehet, hogy ki van merülve, mert napokig folyamatosan szopizott és alig aludt.

2023. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért lett tápszeres, mert nagyon kevés tejem volt, nem hízott 5 hét alatt egy grammot sem a születési súlyához képest. A hét elején kezdtük a tápszert. A védőnő akkor még nem mondta, hogy pontosan hogyan adjam neki, akkor voltak ezek a hosszú alvások. Napi 2 alkalommal, 4 vahy 4 és fél óra. Hét közepén megbeszéltük a védőnővel, hogy 3 óránként egyen, éjszaka is. Így 3 óránként ébresztem. Ma (a mostani alvásával együtt) már másodszor kell ébresztenem, mert letelik a 3 óra. Szóval, arra gondolok, hogyha nem ébreszteném, akkor aludna napközben 4-5 órát. Az normális? 🥺
2023. jan. 6. 19:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális, persze. Ha 5 hét alatt nem hízott semmit, akkor valószínűleg még életében nem lakott igazán jól. Most a tápszertől jóllakik, egyből jókat is alszik.
2023. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát, ez az. Sajnálom, hogy ilyen későn derült ki, hogy baj van. Én itthon nem mérlegeltem őt. És igazad van, most lakott jól életében először. Borzasztó érzés... 😕 Köszönöm a választ, remélem, hamar helyreáll a rend.
2023. jan. 6. 19:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is anno sokat aludt. Szerencsétlen előtte küzdött hogy tartani tudja a súlyát, ordított óránként. Aztán megette a tápot és aludt. Igaz, később elmúltak ezek a szép idők:-D
2023. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, első babámmal ugyanígy jártunk, kisebb volt még. Kb 1 hétig volt aluszékony, utána magától kelt enni. Kelteni meg muszáj voltam, mert egyáltalán nem hízott, ha annyit hagytam aludni, amennyit akart.


3 hetesen már nem is aludt mindig, sőt. De idő kell, mire beáll, aluszékonyság is elmúlik, kialussza magát, megszokja, hogy rendesen eszik stb..

2023. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, pikk-pakk gyarapodni fog most már, és utoléri magát. És nem fog rá emlékezni, hogy "banyek, életem első hónapjában nem laktam jól anyám tejével, tök gáz volt" 🙂

A fiammal 8 napig voltunk bent a kórházban születése után, pedig az égvilágon semmi baja nem volt, csak épp nem adtak neki pótlást még napok múlva sem, ment a "tegye sokat mellre anyuka, majd megindul az a tej" szöveg. Volt ott védőnő, szoptatási tanácsadó, mindegyik azt mondta, jó a techinka, ügyesen szívja, menni fog ez... Aha, hát nem. De hiába mondtam, hogy egész nap mellen van és szívja, mégsem jön egy árva csepp sem. Az eredmény az lett, hogy fogyott majdnem fél kilót, és úgy besárgult, hogy napok alatt hozták helyre. Persze onnantól már adták neki a tápszert, mint a kisangyalok, de hát ugye tök megérte megvárni, amíg szó szerint belebetegedett az éhezésbe.

Ezt most csak azért mondom, hogy ne érezd rosszul magad, első gyerekes anyukaként én is úgy voltam, hogy láttak már párezer gyereket, biztos jobban tudják. Ma már biztos elküldenék bárkit a halál f.szára, aki bármi módon arra biztat, hogy hagyjam csak éhezni a gyerekemet.

Lányom születésénél vittem magammal tápszert a kórházba, és feltett szándékom volt használni is, ha ugyanúgy járnék, mint a bátyjával. Más kérdés, hogy szerencsére akkor lett tejem.

2023. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, #5 voltam. 🙂
2023. jan. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!