Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyit eszik,alszik és...

Mennyit eszik,alszik és hogyan alszik el a 6 hónapos tápszeres babátok? Miket eszik még és mikor kapja?

Figyelt kérdés

Van akinek sikerült kiváltani valamelyik étkezést főzelékre?

Köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 9. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Ilyenkor a tízórai volt csak kiváltva, a többi tápszer volt. Összességében a napi tápszerigénye kb 800 ml volt, a tízórai 100-150 gr. A korának megfelelően mindent evett, többnyire megette, sokszor volt, hogy tápszerrel kellett pótolni.

Hat hónaposan még átaludta az éjszakát (ez 7.5 hónaposan megváltozott), 19:30 kor aludt el, és 5-6 közt ébredt. Ringatva alszik el, ha énekelek neki. Napközben 3x aludt. 8h, 12 h, és 16h körül. Egy-egy órát.

Most 10 hónapos lesz.

2020. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Mivel az en kisfiam a tapszert nem volt hajlandó enni, ezért 6 hónapos korára már 3 étkezés volt kiváltva és már mindent is evett, ami nem tilos. 4 hónapos koráig alig hízott mert annyira nem volt hajlandó enni. Anyatejem is elapadt hamar, azt sem ette. Úgyhogy mi hamar elkezdtük. Szerencsére a rendes kaját imádja.

Így most kb napi 400 ml a tapszer. Lefekvéshez kapja meg ébredéskor reggel. Ennél többet ritkán hajlandó enni belőle.

2020. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja az alvás. 2-es vagyok. Napközben 2x max 3x alszik kb keveset. 30-60 perc között. De inkább 30. Este 9 körül alszik el és reggel 9 körül kel. Hajnalban 6 körül kap tapszert utána rögtön visszaalszik.
2020. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk még nincs kiváltva étkezés, de a tízórai és ebéd tápszer előtt kap mást is, amennyi jólesik neki. Általában 5x eszik, reggel 200ml, tízórai-ebéd, attól függően mennyit evett mást, 150-170ml, délután 200at eszik, vacsorára 230at. Persze van amikor hagy belőle. Este 9 fél 10fele alszik el, reggel 6-7 fele felkel enni, alszik tovább 9 fél 10ig. De mostanában olyan is van, hogy "hajnalban" nem kel fel enni, hanem csak 9kor. Ezeken a napokon eszik csak 4x általában. Felkel, eszik, fent van kb 2-3 órát, alszik fél óra-órát és napközbe/délután van egy nagyobb apvása. Tegnap ez egybefüggő 3 óra volt, bár oltás után vagyunk, szerintem az ütötte ki.
2020. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én kislányom napközbe max 2X alszik, változó mennyit és az is h mikor. 6-7 között kel, 8kor eszik először mert általában reggel nem hajlandó sokat ezért szoktam 8kor adni neki hátha addig megéhezik (100-160ml között),3 óranként etetem.10 kor kap gyümölcsöt, 11 körül szokott aludni még 1-1,5 órát (de van h csak 40 percet) utána 2-3 között alszik még egyet, itt is vagy 1-1,5 órát vagy van h 30 perc után felébred és nem lehet vissza altatni. Ezután már nem szokott aludni. Este fél 8 a fürdetés, 8kor már alszik. Éjfélkor eszik még egyet és vissza alszik. 3-4 között még felkel egyszer, ilyenkor szopizik mert már csak ennyi tejem van sajnos. És a kövi az ébredés.

Tápszeren tud csak elaludni, máshogy nem hajlandó.

Szerintetek keveset alszik?

2020. szept. 9. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem alszik keveset. De ha hisztis napközben akkor igen. Ezt te latod.
2020. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hisztis, csak alvás elött és akkor ha nem kap tápszert elalváshoz, úgy látszik az nyugtatja meg a legjobban.
2020. szept. 9. 15:48
 8/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok, most nézem, azt is kérdezted, hogy hogyan alszik el. Általaban elég berakni a kiságyba. Kap cumit, és még elgügyög magán kicsit, utána szépen elalszik. Perdze van olyan, hogy kicsot simizni kell, vagy ha kiesik a cumi visszaadni neki, mert perdze fordítba akarja a szájába rakni :D
2020. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!