Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit lehet tenni, ha a tápszer...

Mit lehet tenni, ha a tápszer helyett nem fogadja el a tejitalt?

Figyelt kérdés

1 éves lett a kislányom, és most már nem írják fel neki azt a tápszert, amit eddig evett, és tejitalt javasoltak.

Eddig a Milumil Pepti tápszert ette, abból is az 1-et. Gyanú volt tejfehérje allergiára, jártunk több gasztrósnál is, volt, aki Neocate-et írt fel, de nem volt hajlandó elfogadni a Pepti után.

Azt hittük azért, mert sokkal borzasztóbb íze van, mint a Peptinek, pedig próbáltuk ízesíteni, de sehogy sem kellett. Na most a finom ízű tejitallal, amit eleve nem kell ízesíteni, mert jó az íze, ugyanez van. Két korty, és elutasítja.

Mit lehet tenni? Már nem írják fel neki a tápszert (vissza lett terhelve, nem voltak tünetek), a gasztrós doki is ezt mondta, illetve a házi gyermekorvos is. Na meg gondolom nincs is annyi vitamin, és ásványianyag tartalma egy 1-es tápszernek, mint egy nagyobbaknak való tejitalnak.

Cukrot semmiképp nem fogok belerakni, illetve kakaót sem, mert a legminimálisabb mennyiségtől is székrekedése van.

Egyébként is rosszevő a lányom, csak akkor eszik, ha valamivel lefoglalom, amit tudok, hogy rossz szokás, de 5 hónapos kora óta nem akar enni (mióta fogzik), és pár hónapja jöttem rá,hogy így legalább eszik, mert amúgy inkább éhezik, még akkor is, ha hangosan korog a gyomra.


2023. jún. 9. 07:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én megvenném a Peptit bár nyilván nem látunk a pénztárcádba. Tudom duplaannyi, de ha ezt szeretné inni. Közben kóstolgathatja a tejitalt hátha megszokja, de tejalapú mindenképp kell még neki.


Az én fiam 2 éves korig itta meg a Pregomint, nekünk azt mondták semmivel sincs kevesebb ásványi anyag benne, mint a tejitalokban. Ő is kinőtte az allergiát és tejtermékeket kapott, de tejet nem javasolt még a gasztros tejitalt pedig nem mertem adni.

2023. jún. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Mi úgy szoktattuk rá a sima tejre, hogy fokozatosan kevertük a tápszerrel. Először a 200 ml-ből csak 30 volt tej, és néhány hét alatt átszokott. Esetleg megpróbálhatnátok ti is így a tejitallal meg az eredeti tápszerrel.
2023. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell neki tejital. Adj neki tejterméket
2023. jún. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1-es Nekünk nem duplaannyi, mert mi 90%-os támogatással kaptuk, szóval jóval nagyobb a különbség. 😅Megtehetjük, hogy megvegyük, de azért nyilván jobb lenne, ha nem 1-es tápszert inna.

#2-es ezt a keverést kipróbáljuk, nagyon jó ötlet, köszi!

#3-as Muszáj adnom neki, mert még nem eszik tejterméket nagy mennyiségben, és ebben azért van elég sok vitamin.

2023. jún. 9. 08:02
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Joghurt, túró, sajt - van millió féle...
2023. jún. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
A fiamnak a Nestlé Lactogen vaníliás tejital bejött. Szereti nagyon. Van belőle 300 grammos kis csomag, szerintem egy próbát megér. :)
2023. jún. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A Lactogent azért nem mertem még megpróbálni, mert abból az 1-es tápszer székrekedést okozott még, amikor 1-2 hónapos volt, de lehet adunk neki egy esélyt, hátha nem lesz gond. Amúgy azt nagyon szerette, bár akkor még jól evett alapból is 😄
2023. jún. 9. 08:25
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Megvenném neki teljes áron. Nem is értem, miért kérdés ez.
2023. jún. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdés, mert tartok tőle, hogy esetleg nem ugyannyi vitamin meg egyéb van benne, mint egy tejitalban, hiszen elvileg az utóbbi való az 1 év felettieknek. Nyilván, ha semmi mást nem fog elfogadni, akkor megveszem neki azt, amit eddig fogyasztott.
2023. jún. 9. 09:22
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Próbálj meg gasztróstól javaslatot kérni a Peptire és akkor 2 éves koráig még felírhatja a háziorvos 90%-ra.
2023. jún. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!