Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért kell erőltetni a szoptat...

Miért kell erőltetni a szoptatást? (Ha NINCS tej)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy miért erőltetik a szoptatást az anyukáknak? Tudom, hogy az anyatej az egészséges a babának, de itt olyan esetre gondolok, ahol az anyukának elapad a teje hamar. Miért van ez a "akkor is szoptassad ha nincs tejed"? Ha már tényleg mindent megtettél mégsincs, vagy nem eszi a gyerek, miért kell mégis ragaszkodni

ehhez a felfogáshoz? Persze jó hogy vannak ilyen ősanyák akik x ideig (hónapokig, évekig) tudják szoptatni a gyereket, ami nagyon jó dolog, de sajnos vannak akik erre nem képesek. Ezt miért nem lehet elfogadni? Szerintem tápszerrel sokkal macerásabb a helyzet és senki nem jó kedvéből választja.



febr. 19. 06:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
41%
Ki erolteti?
febr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
62%
Mert agresszív világban élünk, ahol a saját nézőpontunk a tény. Így nem hallunk még mást.
febr. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
58%
Mert sok esetben csak átmeneti a dolog, és visyza lehet hozni helyes technikával. Akkor nem kell szívni a tápszerrel.
febr. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
32%
Azért, mert kb 99% biztos, hogy van/lenne elég teje. Csak egyszer elkezd pótolni, és egyre többet kell, mert a melle nem termel elég tejet, mert nincs rá kereslet, mivel pótol tápszerrel. Utána meg befigyel a cumizavar, mert ugye a cumisüvegből csak ömlik a szájából a tápszer, míg az anya cicijével meg kell dolgozni, amit a cumisüveg után nem nagyon szeretnek, ezért úgymond elutasítja az anya mellét. Tehát ilyen esetekben amikor azt gondolja az anya, hogy nincs elég teje, lenne, csak tudatlan, vagy az idősebbekre hallgat, akik ugye már felneveltek x gyereket és jobban tudják, ezért szép lassan elapad a teje.
febr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
73%

Erről beszélek. Full frusztrált a 4-es is. Látja a dolgokat valahogy és csak az lehet.

Undorodom már tőletek, emberek.

febr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
32%

Azért, mert az anyatej NEM VAN vagy NINCS, hanem a szoptatástól LESZ.

Az a legritkább, hogy valaki egyszer se teszi mellre a gyereket és már ömlik.

A tejért a többségnek meg kell dolgozni.

Nem adottság, hanem munka.

Ha erre nem hajlandó valaki, mert "ne erőltessék neki", akkor önbeteljesítő jóslatként nem is lesz.

febr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
52%
Nekem tökmindegy ki mivel eteti a gyerekét, de azért azt nem mondjuk, hogy tápszerrel sokkal macerássabb a helyzet. :D Én az első gyerekemnek kizárólag fejtem, azt hittem annál nagyobb szívás a világon nincs, de a második gyerekem annyit urizál a mellem felett, hogy ez még nagyobb szívás. Egész nap eszik vagy egyáltalán nem akar enni, szopisztrájkol, fogzik, túl érdekes minden, éjszaka pótolja az evést. Mindig van valami, és szó szerint leizzadok, mire megetetem.
febr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
34%

De miért lenne frusztrált a 4-es?


Ő csak leírta az igazságot, hogy a szoptatás így működik, hogy minél többet szoptatsz, annál jobban jön a tej, ha elkezdesz hozzá táplálni, akkor még csökken, mert nincs inger.


És abban is igaza van, hogy a nők javarészének több teje lenne, ha többször tenné mellre a babát ahelyett, hogy bepánikol és tápszerezik. Van olyan, hogy nincs tej vagy kevés, de nem ennyi nőnek.


Ez szimpla biológia, amit leírt, nem fusztráltság és abban is igaza van, hogy a legtöbb nő nincs is tisztában a szoptatás menetével.

febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%

"Ő csak leírta az igazságot, hogy a szoptatás így működik..."


Ki kerdezte? A kérdés nem ez volt, hanem az, hogy miért erőltetik mások az anyára.

febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy itt például válaszoltak páran azért. Ebből is látszik, hogy még mindig vannak tudatlanok akik mondják a szokásosat. Az igaz van olyan, hogy nem helyes a technika, vagy nem teszi elégszer mellre az anya. Olyan is van aki úgy dönt nem szoptat. Ilyen is van, de igen is van olyan hogy nincs tej. Nekem sem volt hiába álltam fejre hiába volt egész nap rajtam a gyerek. Miután folyamatosan fogyott a baba és több szoptatási tanácsadó sem tudta elérni, hogy több legyen akkor a gyerekorvos mondta már, hogy van ilyen és el kell fogadnom. Addig folyamatosan azt éreztette velem a kórház, a tanácsadók mindenki, hogy én vagyok a szar anya. Egyedül a gyerekorvos és a védőnő támogatott és ők elmondták, hogy van ilyen és sokkal több anya érintett, mint korábban. Itt is sokan jöttek a mert nem jól csinálod dumával amivel még mélyebbre lökött engem lelkileg. Nagyon nehéz időszak volt és segítséggel tudtam csak túllépni. Pont, hogy szülés után érzékenyebb a legtöbb anya és ooyankor nagyon könnyű lelkileg lejebb nyomni őket. Egyik barátnőm depressziós is lett, mert nem volt teje és ő is ugyanazt az elutasítást ítélkezést kapta. Én a terhességem alatt elképzeltem, hogy szoptatni fogok, mert szerettem volna és baromi szar volt szembesülni azzal, hogy nincs tejem.

Könnyebb belemagyarázni azt akinek nincs, hogy biztos ő vagy a gyerek a hibás mint megértéssel fordulni felé.

Utólag már okosabb vagyok, mert korábban kellett volna elengednem, hogy ne engedjek a nyomásnak erőltetésnek.

febr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!