Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért ennyire ördögtől való a...

Miért ennyire ördögtől való a tápszerezés egyesek szemében?

Figyelt kérdés
Sajnos az van, hogy kevés a tejem. Csak este-éjszaka tudok a babámnak a mellemből enni adni, nap közben viszont ki kell pótolni tápszerrel az étkezéseket, mert különben éhes marad. Komolyan mondom már kezdem magam egy rakás szarnak érezni, mert nem tudom normálisan táplálni a gyerekemet, mert mindenhol azt hallom, látom, olvasom, hogy a tápszer mennyire nem jó. Mert az olyan anyukák, akik tápszereznek, azok lusták. A családom is folyamatosan nyomja rám a stresszt, hogy szaporítsam a tejemet, de hiába próbáltam már ki mindent, egyszerűen nem termelődik több. Miért kell ennyire sz@rul éreznie magát az embernek ez miatt? Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek így megy valakinek meg úgy? Egyáltalán miért ennyire rossz a tápszer egyesek szemében?

2022. jún. 25. 13:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Állj a családod elé és közöld velük, hogy k.rvára semmi közük hozzá, mennyi tejed van és hogyan táplálod a gyerekedet. Enni nyilván kap és gondolom fejlődik is, úgyhogy a téma lezárva köszönöd, de nem kérsz a kéretlen tanácsaikból. Ezt így.
2022. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Ugyanez.

Én szoptattam, de a fiam 9 hetes korában kórházba került 13 éjszakára, műtétje volt.

Az operáció jellege miatt szigorú fekvő volt, nem lehetett felvenni, nem tudtam szoptatni. Emiatt, meg a plusz stressz miatt elapadt a tej.

Rengeteget bántottak, hogy fejthettem volna. Aha, amikor 5 másik anyuka van a szobában, orvosok ápolók jönnek-mennek, én majd ott álljak neki fejni. Ez pont így megy.

Egyébként meg, valaki megkérdezi - rendszerint mindenki megkérdezi- szopik a baba? Akkor azt mondom, persze persze. Ezzel megkimélem magam a kéretlen jótanácsoktól.

2022. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
59%

Ne olvass olyat oldalakat, cikkeket, csoporrokat, ahol ilyet írnak. Őszintén velem nem jön szembe olyan, hogy aki tápszert ad az szar anya vagy lusta. Az meg igaz, hogy az anyatej jobb, mint a tápszer, de ha nincs anyatej, akkor tökéletes a tápszer is.

A család gondolom segíteni akar, nem baszogatni. Ha iszol napi 3 litert, eszel rendesen, pihensz, ahogy tudsz, sokat van cicin a baba és nincs elég tejed, akkor ez van, van ilyen.

2022. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%
Még annyi, hogy a mai tápszerek már nagyon komolyan vannak összerakva, gyakorlatilag nem különböznek az anyatejtől sem minőségben sem tápanyagtartalmát tekintve, a gyerekorvosunk mondta. Ha a gyerek megkapta az előtejet (erre nagyon figyelnek a kórházban, ha az anyuka nem tud leadni, akkor donortól kap), semmi én sem fog hátrányt szenvedni tápszeresként, úgyhogy engedd el.
2022. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Én 2016 óta szoptatok (már a harmadik gyereket) egymás után szünet nélkül, és még mindig sok a tejem. Miért? Mert ilyen a genetikám. Nehogy azt hidd, hogy én jobb anya vagyok, mint te, vagy van valami szuperképességem. Amit a legjobbam utálok, amikor azzal jönnek, hogy helyes meg nem helyes szoptatási gyakorlat. Én fejen is állatok szoptatás közben, vagy éhségsztrájkolhatok is 3 napig. Te pedig ugyanúgy fejen is állhatsz, neked meg ilyen a genetikád. Lehet minimálisan változtatni, de annyira nem, hogy 12 hónapig pótlás nélkül kielégítő legyen a babának, ha egyszer nincs.

Én azt szoktam mondani az ismeretségi körömben mindenkinek, aki hasonló problémával küzd, hogy a gyereknek két dolog kell. Kapjon enni, és meglegyen az intimitás az anya és a baba között az etetés alatt. Az egy másodlagos dolog, hogy miből folyik a fehér manna. :)

Szerintem egyébként a szoptatás a kényelmesebb, és azért sajnálom inkább a tápszeres anyákat, mert ez egy csomó plusz szervezés, éjjel ki kell kelni hozzá az ágyból, anyagilah horror az ingyen tejhez képest, plusz mindig legyen otthon, most fele megmaradt, most kevés, már kihűlt mert közben megszakította valami, hogy szállítsuk, ha elmegyünk valahova. A cici ott van ingyen, mindenhol, 36,5 fokban készen. Szóval aki szerint lusta a tápszeres anyuka, az szálljon magába...

2022. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsó valaszoloval, tényleg horror amúgy anyagilag, főleg mikor már többet eszik a gyerek, nekünk egy doboz pár napig elég 2044 ft/doboz és mivel napi 5x eszik 4.5 kanallal hát lehet tudni meddig elég 🤷‍♀️ mondjuk nekem a homerseklettel nincs gondom mert szobamelegen adom, ő igy szereti, hordozni meg rém egyszerű, cumisuvegben babaviz, mellette külön kis uvegben a kiadagolt táp 🤗
2022. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
68%
Nekem inkább az nehéz hogy amíg megcsinalom (ami amúgy nem több mint egy perc kb) addig a fiam úgy ordít mint akit nyuznak😂😂😂 cicire hamarabb lehet tenni😂
2022. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert régen még nem voltak ilyen jó minőségűek a tápszerek, mint manapság és a szüleink generációja fenntartással kezelik mind a tápszert, mind az üveges bébiételeket.

A fiatalabb generációk közül pedig az anyatejesek szólják le a tápszereseket. Azt hiszik ők a szuperanyák és aki tápszerezi a gyerekét az meg szar anya, lusta anya, stb.

Nem kell senkivel foglalkozni! Tápszerrel is ugyanolyan egészséges gyereket fogsz nevelni. Ezek már nagyon jó minőségű tápszerek, benne van minden, amire a babának szüksége van.

Úgyhogy no pánik! És tessék letojni mindenkit, aki emiatt piszkál!

2022. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
57%

Én most lehet máglyán fogok égni, amiért ezt leírom, de hogy láss egy ellenkező választ is.



Nekem a tápszerrel kapcsolatban vegyesek az érzelmeim. Kifejtem.


Egyrészt vannak olyan anyukák, akik meg sem próbálnak szoptatni. Visszaszokhassanak a cigire (ha egyáltalan leszoktak), hogy ne lógjanak a melleik, mert szerintük undorító. Na az ilyet élből elítélem. Inkább tápszerezi, mint megpróbalja rendesen táplalni, ahogy a természet kitalálta.


Vannak nők, akik mindent megtesznek, hogy szoptassanak. En ez a leírasod alapján idesorolnálak. Beleadnak mindent, de a genetika sajna ellenük van, nem tudják szoptatni gyermeküket. Ennel a csoportnak minden tiszteletem. Mert küzdöttek (ellenben velem, aki semmit nem tettem érte mégis van tejem), mert mindent megpróbáltak.


És van szamomra a 3.csoport. akik tápszereznek, de a végtelenségig. Eleinte megértem, kell. Ezzel nincs is baj. De a hozzátáplálás helyett is tápszert nyomatnak, mert who, meg a védőnő, meg csak mert az könnyebb.

Ahelyett hogy arra törekednének, hogy valtozatosan etesse étellel és nem tápszerrel a gyerekeit.

Én szoptatok. 9 hónapja. Most van az a pont, hogy abbahagyjuk. Megsem fogom innentől tápszerezni, hanem változatosan etetni, mivel ki van váltva minden étkezés, partner ebben. Nem 2-3 éves koráig, ahogy a mai trend írja nyomatni bele.

A tápszereket a gyogyszergyárak gyártják. A gyogyszergyárak eladták a lelküket a who-nak. Jó hogy érdekük minél több tapszer fogyjon, minél tovább etessék az anyák ezzel gyerekeiket.


Te mindent megpróbáltál. En a helyedben nem rágódnék ezen.

2022. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Ohh én is nagyon rá voltam kattanva a fiam születésekor, hogy szoptatni akarok, mert a társadalom azt nyomja belénk, hogy csak akkor vagyunk igazi fasza anyák (engem mondjuk a családom pont nem cseszegetett ezzel soha). Aztán nem sikerült, nem volt szinte semmi tejem, hiába volt nonstop mellen a gyerek, hiába próbáltam szaporítani, hiába a védőnő, orvos, tanácsadó segítsége. 3 hét után elengedtem, tápszeres lett. Egy csapásra minden megváltozott, jóllakott, nyugis lett, nagyokat aludt. A legjobb döntés volt. Azóta már csak azt sajnálom, hogy voltam olyan hülye, hogy hetekre bedepizzek emiatt.

A fiam most töltötte a 6-ot. Iskolába megy idén. Egészséges, egyáltalán nem beteg gyakran. Az ovis difer teszteken átlag felett teljesít, a legutóbbi értékelésébe beleírták, hogy kiemelkedőek a matematikai készségei. Gyönyörűen kifejezi magát, ír és olvas, kétjegyű számokat összead és kivon fejben, hatalmas szókincse és tudásvágya van. Ezt most csak azért írom le, mert még olyan "érvek" is szoktak lenni, hogy a szoptatott babák később okosabbak/intelligensebbek lesznek.

Sz.rd le mások véleményét, ne foglalkozz vele. Semmivel nem vagy kevesebb vagy rosszabb sem te, se a babád amiatt, hogy tápszert eszik. Ennek amúgy is kb az első évben van valamennyi jelentősége, utána a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, hogy mit evett a gyerek kisbabaként. Senki nem fogja megkérdezni, amikor viszed oviba, hogy "na és meddig szoptatta?", pláne később 😃 Annyira egy időszakos és múló dolog ez, kár rajta idegeskesni.

2022. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!