Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Normális, hogy nyúlik a tápszer?

Normális, hogy nyúlik a tápszer?

Figyelt kérdés
BEBA ExpertPro HA SensiDuo tápszerről van szó és nagyon nehezen oldódik, illetve ha fel is oldódik nagyon nyúlós, sűrű az állaga. A lejárata jó, 2025-ös ma vettem a gyógyszertárban! Szerintetek? Valahol olvastam, hogy ezek eleve sűrűbbek, mert bukás elleni és, hogy nehezebben jön így vissza, de nem tudom mennyire normális, hogy ennyire sűrű. Hideg vízben csinálom, mert egyszerre többet keverek be (a kórházban ajánlották, hogy így nem kell minden alkalommal külön csinálgatni, hanem ha megcsinálok egy nagyobb adagot, (jelen esetben 150ml-hez adok 5 kanállal) akkor úgy egyszerűbb lesz) lehet az a baj és amiatt nyúlik?

febr. 21. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne hideg vízben csináld. Ez a fajta tápszer még langyos/meleg vízben is viszonylag nehezebben oldódik.
febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Okés Köszönöm szépen megpróbálom akkor meleg vízben! :)
febr. 21. 21:22
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem ismerem a tápszert. De mindegyiket meleg vízzel kell keverni. A sűrű tápszer neve ar (anti reflux) úgyhogy ez nem olyan.
febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a tapszert frissen kell adni, tilos hosszabb ideig tarolni!!!

Konkretan szagolj bele, 15 perc mulva rohadt budos lesz, jo lenne, ha nem ezzel etetned a babat konyorgom!

A dobozon is rajta van, hogy a maradekot nem szabad odaadni, ki kell onteni.

Az rendben van, hogy surubb es az oldodasanak az a titka szerintem, hogy nagyobb uvegben kell csinalni, hogy legyen helye elkeveredni, mikozben osszerazod.

Tehat ha te 150 milit adsz, akkor az uveg legyen legalabb 240 milis, igy ertem.

En szoktam a kisfiamnak szobahomersekleten is adni, nem mindig kapja melegen, mert nem mindig szereti melegen. Az oldodasat ez nem befolyasolja, illetve a gyerekorvost kerdeztem rola, azt mondta, hogy adhatom igy is.

febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4

Én sehol nem láttam a dobozon, hogy csak frissen lehet adni, eddig a másik tápszerrel is így csináltam. 150ml-t keverek be, de még csak 80-90ml-t eszik egyszerre mert még csak 2 hetes! :)

febr. 21. 22:55
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Rajta van a dobozon, keresd jobban.

Az oke, hogy egy masikkal igy csinaltad, de ezzel nem kellene.

Tenyleg, csak szagold meg 10-15 perc utan. Ha te ugy oda mered adni a gyereknek, hat, oke, lelked rajta. Kisfiam mar 10 honapja ezt issza, soha, egyszer nem fordult meg a fejemben, hogy romlott tapszert adjak neki, marpedig a szagabol itelve az biztosan nem jo.

Frissen megkapja, maradek kuka. Nem annyira nehez ez.

febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6

És a nyúlós állag nálatok jellemző? Frissen készítettem el és még így is nyúlik, annyira sűrű…illetve ha pl nem 30ml-ként csinálod a tapszert akkor hány kanállal raksz bele? Pl ha nem kerek 90ml-t keversz be (amibe ugye 3 kanál kell) hanem 80 vagy 100ml, akkor abba hány kanállal teszel?

febr. 21. 23:44
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban fságot mondtak vagy ami inkább valószínűbb, te értetted félre. Sose csinálják kórházban hideg vízzel. 40 fokos vízzel kevernek nagy adagot, ami nem 150 ml, az mikroadag, és rögtön hűtőbe teszik, úgy tartják sokáig (24 óra). Abból öntenek ki cumisüvegbe és mindig csak azt az adagot melegítik újra.

Az kifejezetten tilos, hogy megcsinálod a gyerek adagjának sokszorosát hidegen, majd ugyanabból az üvegből eszi órákig úgy hogy szaporodnak a bacik benne.!


"ha nem kerek 90ml-t keversz be (amibe ugye 3 kanál kell) hanem 80 vagy 100ml, akkor abba hány kanállal teszel?"

Te most komolyan 10 ml-ken szórakozol?

Ha 80-at iszik, 90-et keverek. Ha 100-at, akkor 120-at.

És remélhetőleg LESIMÍTOTT kanállal adod, nem púpozottan, kb. ahogy sikerül! Mert legvalószínűbb hogy rossz arányban kevered, azért lesz szar.

febr. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

1. Soha nem adom ugyanabból az üvegből, (de ezt nem tudom honnan vetted, mert sehol nem írtam) hanem a fejőgéphez volt 3 pohár, abban összekeverem szoba hőmérsékletű baba vízzel és rögtön megy is a hűtőbe…abból szoktam önteni CUMISÜVEGBE ha éhes és úgy rakom be a mikróba! :)

2. Igen 10ml-ken szórakozom, mert baromi drága a tápszer ahhoz, hogy a mosogatóba öntsem minden kaja után…

3. Igen, 30ml-ként 1 LESIMÍTOTT kanállal teszek hozzá! :)

febr. 22. 07:49
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A dobozán rajta van:

Egyszerre csak egy adag tápszert készíts el!

Használd fel azonnal, és pontosan kövesd az utasításokat!

A megmaradt tápszert ne tárold, hanem öntsd ki!


Meg elve meleg vízben kell feloldani az összeset. Van olyan amit elkészités után 2 órán belül ehet meg, akkor az rajta a tápszer dobozán, de jobb frissen csinálni. Ahogy írták 15 perc után büdösek lesznek. Mi fiunk is tápszeres és mindig frissen csinálom.

90 ml hez 3 adagoló kanál kell. Ez is rajta a dobozon. Nem akarlak megbántani, mert tudom a szülés után minden káosz kicsit, de baszus olvasd már el a leírást. Ha túl sűrű vagy túl vizes a tápszer egyik sem jó a babának.

febr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!