Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Az normális ha a babám 7...

Az normális ha a babám 7 hetesen 90 ml tápszert közel egy óra ameddig megeszik?

Figyelt kérdés

Vegyesen táplált.

Bármilyen cumisüveget próbálunk az 1-es cumival ennyi idő. Nem akarok neki gyorsabb folyásút adni, mert félek a cumizavartól.

Inkább az a kérdés hogy 1-es cumival ez normális sebesség ennyi idősen vagy valami probléma van a szájizmaival, amit ki kellene vizsgálatatni.



#tápszer #cumisüveg #lassan eszik
jan. 20. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
És szopizni is ilyen lassan tud? Vagy ott azért megy gyorsabban? Ha igen, akkor a “probléma van a szájizmaival” témát én kizárnám.
jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szopozni 2x10 percet hagyom, az alatt maximum 40-50 ml-t szív ki. Ha tovább hagyom akkor sem jön több. (Fejni olyan 20-30-at tudok ugyanennyi idő alatt szóval szerintem kimaxolja amit a mellem tud.)
jan. 20. 21:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem hogy így ugye 1-1,5 órás egy etetés és úgy érzem ez így nincs rendben.
jan. 20. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Miert nem hagyod tovabb szopizni? Nem ertem. A tej szoptatas kozben termelodik.
jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs rendben.Ez túl hosszu idő. 90ML max 30perc alatt megkellene hogy egyen.
jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 Az elején még pótlás előtt kB folyamatosan a mellemen volt. 3 óra folyamatos szopizás után elengedte a mellem és csak üvöltött. Visszatettem, 2-őt szívott majd üvöltött. Ezt addig csinálta ameddig annyira kifáradt hogy bealudt. Közben szinte egyáltalán nem volt se pisis se kakis pelusa, folyamatosan veszített a súlyából.

Ezután a védőnő javasolta a 10-10 percet a pótlás mellett, de én eleinte 20-20 percet hagytam, de nagyon hosszú volt így is egy etetés és nem szív ki többet mint 10-10 perc alatt így maradt a 10-10. Van hogy elgondolkodok és több, nem mérem percre pontosan, de semmi értelme hogy órákig rajta legyen akkor se jön több tej a mellemből.


De nem erre vonatkozott a kérdés és nem véletlenül van a tápszeres táplálás kategóriában.

jan. 20. 22:34
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az egyik gyerekem szopizik, a másiknak kizárólag fejtem, de ennyi idősen mindkettő sokkal gyorsabban végzett. Kb 10 perc alatt. Egy óráig folyamatosan szívja a cumisüveget? Vagy megáll, pihen 10 percet és folytatja? Ha az utóbbi, akkor el tudom képzelni, hogy azért eszik ilyen lassan, mert nem éhes annyira, és csak elnyammogja a tápszert. De ha folyamatosan szívja egy órán keresztül, szerintem az tuti nem normális. Akkor én elvinném Dévényeshez, nálunk is arcizom problémák voltak, és egy kezelés alatt sokkal jobb lett, egy hét alatt teljesen megjavult. Az is lehet, hogy azért nincs elég tejed, mert nem stimulál elég erősen a babád, mert gyengén vagy rosszul szív (vagy bármi okozza, amiért egy óra meginni 90 ml tápit).
jan. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most délután szerencsére nagyon éhes volt és behúzta 20 perc alatt.

Ezek szerint képes rá és máskor csak lusta. Most is 50 perce nyammogja és van még kB 10 ml benne.

jan. 21. 18:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha amúgy nem ragaszkodsz annyira a szoptatáshoz akkor fejd le a tejet amit tudsz és add a tápit és lefejt tejet is gyorsabb folyásúból. Feleslegesen kínozod a cumizavaros félelmeddel.
jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!