Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Normális, hogy nyúlik a tápszer?

Normális, hogy nyúlik a tápszer?

Figyelt kérdés
BEBA ExpertPro HA SensiDuo tápszerről van szó és nagyon nehezen oldódik, illetve ha fel is oldódik nagyon nyúlós, sűrű az állaga. A lejárata jó, 2025-ös ma vettem a gyógyszertárban! Szerintetek? Valahol olvastam, hogy ezek eleve sűrűbbek, mert bukás elleni és, hogy nehezebben jön így vissza, de nem tudom mennyire normális, hogy ennyire sűrű. Hideg vízben csinálom, mert egyszerre többet keverek be (a kórházban ajánlották, hogy így nem kell minden alkalommal külön csinálgatni, hanem ha megcsinálok egy nagyobb adagot, (jelen esetben 150ml-hez adok 5 kanállal) akkor úgy egyszerűbb lesz) lehet az a baj és amiatt nyúlik?

febr. 21. 21:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10

Egy kis szövegértéses matek példa…Ha 30ml-ként 1 kanállal rakok bele akkor hány kanál tápszer kerül 90-ml vízbe?

Elolvastam a leírást pont azért teszek 30ml-be 1 kanállal.

Az meg, hogy büdös…én nem tudom…kb 1 órán keresztül eszik a kicsi akkor minden negyed órában újat kéne csináljak? en egyáltalán nem érzem büdösnek sosem…

febr. 22. 08:09
 12/16 anonim ***** válasza:
Azért írtam példát, hogy úgy keverd be. Ha 80 ml eszik minek csinalsz 150 ml egyszerre bőven elég akkor a 90 ml. Aztán dobhatod ki a többet. De te dolgot ha pocsékolod a tápszert és kidobod és többet kell venned. Ha havi 8-10 doboz tápszer kell majd észre veszed, hogy pocsékolsz. Az állagon is lehet látni, hogy másmilyen lesz. Ha túl előre bekevered a baba érzi a különbséget. Meleg vízzel csináld annyit amit megeszik és meglátod jobban fogja enni. És a cumifejet is ellenőrizd. Nálunk 3 hetes váltani kellett, mert érett volt a nagyobbra. De az is lehet nálatok csak az a baj és azért nyammog mert hideg és túl sűrű ezert nehezen szívja ki. 10#
febr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

Az nem baj, ha tul suru, ez egy ilyen tapszer, lehet nem ismeri az, aki ezt irta. 30 ml 1 kanal. En sose keszitettem 80 vagy 100 milit, en a kisfiamra hagytam, hogy mennyit eszik meg. Volt idoszak, amikor mondjuk 80 milit evett, de en akkoris 90-et csinaltam es hagyott belole. Ha meg kert, akkor pluszban 30 milit megcsinaltam, maradekot kiontottem, ha nem ette meg teljesen.

Bar a nyulossagrol nem tudok nyilatkozni, en nem figyeltem meg, hogy nyulos lenne. De nincs is masik tapszerrel tapasztalatom, csak ezzel, szoval lehet, hogy a tobbihez hasonlitva az? Nem tudom.

febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

De miért csinálod meg előre?

Én mindig frissen adtam a fiamnak, nem tart olyan sokáig elkészíteni.

febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez vált be a kisfiamnak végül, előtte semmi egyéb. Csak meleg vízzel keverheted, csak frissen. Ha nem eszi meg 30 percen belül, kuka. Nem melegítgetjük, nem mikrózzuk, nem keverjük be egész napra előre. Aki ilyen tanácsot ad, menjen max takanyónak a csecsemőosztályra, de azt is fenntartással kezelném.

Nem rakjuk a hűtőbe sem. Ezt nem is tudom honnan veszed.

Inkább csinálj frissen mindig 30 ml tápikat többet, minthogy bélgyulladást okozz a gyereknek az állott tápszerrel.

Ez a tápszer egyébként is rossz emésztésű, refluxos, hasfájós babáknak van, ne tetézd a bajt.

márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#15

Köszönöm a válaszod!

Azóta frissen csinálom neki mindig és már át álltunk NeoCate LCP tápszerre nutriton sűrítővel! :)

márc. 26. 06:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!