Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hetes tápszeres babám...

2 hetes tápszeres babám van.Adhatok neki kevés vizet? Mikor csuklik kinàlom neki,és úgy inná,tudom,hogy nem szabad,de pàr kortyot?

Figyelt kérdés
márc. 4. 11:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%

miért nem szabad?

Ha megissza, nyugodtan adhatsz neki.


Csak azt mondják, amig csak anyatejes/tápszeres a baba, addig felesleges, mert kap elég folyadékot. De ez nem azt jelenti, hogy nem is szabad neki.

márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem baj ha csuklik,ebben a korban előfordul. Nem szabad neki ilyenkor vizet adni,vagyis inkább tök fölösleges. Majd elmúlik magától. Adj neki tápszert ha annyira zavar.
márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 babyboom567 ***** válasza:
41%
Nyugodtan adjál vizet.Hol olvastad,hogy nem szabad?Sok hülyeséget olvastam már,de ez toplistás.
márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem szabad! A csuklás természetes dolog, őt nem zavarja. Nem kell tenni semmit.

A víz csak üres ballaszt, foglalja a helyet, de tápanyag nincs benne, csak lemossa a bélfalakat, a jótékony baktériumokkal együtt.

Hozzátáplálásig nem kell itatni.

márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk azért ezt így nem mondanám,hogy a hozzátáplálásig nem kell 4-es. Nekünk nyári babánk volt pár hónaposan,rendszerint beesett kutaccsal a tápszer mellett amíg nem kapott kevés folyadékot mellé 2 étkezés között. Azt gondolom nem kell DE egyéni is kinek igényli a picije vagy sem.
márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Mégis mi baja lenne pár kortytól? Egyesek úgy tekintenek a vízre, mintha az ördögtől való lenne. Nem gyümölcslé vagy tea, és nem is liter számra adná.
márc. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
#5, erre való az igény szerinti táplálás. Tápszeres baba esetén is. A tápszerben is víz van, és nem üres ballaszt.
márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%
Sztem arról van szó, hogy ekkora korban még forralatlan csapvizet nem nagyon szoktak ajánlani újszülötteknek.
márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Drága 7#-es szakértő,igény szerint volt táplálva mindig,de ellenben veled én nem nyomtam le a torkán a tápszert miután már nem kért! Tápszert nem kért többet,jól lakott köpte ki,két étkezés között sem kért,még is durván beesett kutacsa volt,szomjazott,orvos javasolta adjak egy keveset ilyenkor abba a melegbe, amire mindig rendeződött is és jól esett neki. Mondjuk szerintem több gyereket elláttam veled ellentétben a munkahelyemen mégsem osztom itt az észt,mintha olyan nagyon okos volnék. :) De azért köszönöm a marha hasznos tanácsod. :D Azt meg ne felejtsd el,bár gondolom,nálad minden gyerek a te gyereked sémájára épül,hogy van pici aki a normális tápszer bevitelből kevesebbet igényel,nálunk volt nap 5 hónaposan,hogy 200 mlt fogadott csak el aznap,főleg mikor nagyon fogzott. Mond már meg nekem a 32 fokba ez hogyan fedezi bárki igényét folyadékilag? Őszintén érdekel az okosságod. :)
márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
#9, nagyon mellre szívtad, de egy FONTOS dolog elkerülte a figyelmed... A kérdező babája 2 HETES. Nem 5 hónapos, és épp kánikula sincs...
márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!