Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 90%-os tápszert támogatás...

Bogica0616 kérdése:

90%-os tápszert támogatás kinek jár Milumil Pepti plus 2 esetén? Házi orvos mikor írhatja ki?

Figyelt kérdés
máj. 21. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tejallergiánál, legalább is nálunk a Milumil Pregomin járt úgy 90%-ra, gasztros javaslatra írta fel a háziorvos. A pepti nem tudom ugyanez e összetételbe.
máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor sima gyermekorvosi javaslatra nem kapható úgy ezek szerint?
máj. 21. 17:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hallottam már, hogy másnak is felírta szimplán a háziorvos is, nem tudom 90%-ra e. Rákérdeznék tőle. 1 évig felírta nekünk, de nem emlékszem, hogy olcsóbbra vagy 90-re, utána már nem tudta, sokára kaptunk időpontot is, addig teljes áron vettük meg, utána ott kaptunk javaslatot a visszaterhelésig. De ha allergiás amúgy is menni kell vele gasztróra, úgy tudom.
máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1-3# vagyok. Nem mondta amikor javasolta a tápszer váltást?
máj. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak szakorvosi javaslatra írják ilyen támogatással.
máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gyerekorvosnál voltunk. Szakorvosi javaslatunk még nincs. Hasfájos volt, de laktáz cseppel és biológiai cseppel kezelve lett, sima opti pro tápszertbe kelett tenni. Most pedig már 2-3 hete megfázásos, szűnni nem akaró esti lázat van. Tápszer váltást és antibiotikum kúrát írt fel valamit ventolint most legutoljára. Lehetségesnek tartja, hogy tejfehérje vagy laktóz érzékeny és ezért nem akar elmulni a megfázás, hörgő gyulladás. Meglepődtem mert csak 500 Ft volt a tápszer eddig 2500 fizettem támogatással. Jó lenne, ha ennyi maradna, mert támogatás nélkül 5000 Ft az ára, ha jól láttam ennek a tápszernek. Javaslatunk nincs
máj. 21. 22:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha beválik, el fog küldeni szakorvoshoz úgy is, szerintem, mert az már az ő kompetenciája. Mennyi idős amúgy? 1 évig írhat elméletileg szabály szerint, de tényleg orvos válogatja.
máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk belgyógyász szakorvos írta rá javaslatként az ambulánslapra ugyanis a háziorvos elküldött, hogy a kislányunknak semmi baja sincs. Tovább mentem és nem hagytam annyiban. Kiderült, hogy nagyon hasfájós, refluxos. Nekünk a Milumil Pepti Pronutra-t írták fel.
máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
6 hónapos a kicsi. Még nem küldött sehová az orvos. Most még csak kezeli a gyulladást, elhúzódó betegséget.
máj. 22. 14:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha felsőlégúti tünetei vannak az szinte biztos hogy tejfehérje. A laktózérzékenység az hasmenéssel jár napi 5+ pelus, esetleg hasfájással. A tejfehérje érzékenységnek viszont több tünete is van. Bőrkiütések, rossz alvás, hasfájás, véres széklet, felső légúti megbetegedések...stb.

Teljesen tejmentes tápszerek a neocate és az alfamino, azt csak gasztros adhat javaslatot és onnantól házidoki is kiírhatja (aminosav alapúak). A pepti meg a pregomin nagyon lebontva tartalmaz tejfehérjét, de valakinek már elég az is. Peptiben van egy kis laktóz is így ahhoz érdemes laktáz cseppet is adni. Peptit pregomint házidoki is felírhatja de ha gasztros ad rá javaslatot akkor 90% támogatást is kaphatsz rá. Csak az 1-esre jár tudtommal a 2-esre nem de meg kell kérdezni. Ezeknek a tápszereknek a hátránya, hogy sokszor savat csinálnak a babáknak így előfordulhat, hogy sűríteni kell valamivel, de nem mindenkinél.

máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!