Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hónapos babámnál gondok...

Zsófianyu kérdése:

2 hónapos babámnál gondok vannak az evés körül. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nem egy nagyevő a gyerkőc, 80-90 grammokat szopik 4 hetes kora óta. Nem mérem minden szopi után, csak pár naponta egy-egy alkalommal. Volt már, hogy evett 130 grammot, de elenyésző. Ilyenkor persze alszik 2,5 órát is. Egyébként viszont rossz alvó, hiszen felébreszti a hasa, mivel nem evett eleget. Ha viszont cicire teszem, nem kell neki túl sok idő és már alszik...

Egyre rosszabb élmény már a szoptatás, mert tudom, hogy nem fog eleget enni és tudom, hogy elalszik közben. Így büfizni sem tud, és ha leteszem aludni, fél órán belül sír, mert jönne a böfi... Örökös körforgás az egész... Gyakran még éjjel is ugyanúgy, mint nappal...

2 hónaposan már nem kellene, hogy ennyi zűr legyen az etetés körül, nem?!

Gondoltam már a napi egy tápszerre este, hogy legalább akkor aludjon békésen több órát... mert elvileg alvás közben fejlődik igazán.

Mit tennétek a helyemben?



2013. febr. 12. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáltad már fenn tartani közben? Simized az állát, nyakát, füle alatt ez a szopásra ingereli.
2013. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az elején nekem is volt ilyen gondom,aztán ez elmúlt és jött más szoptatási gond,de a Te problémádra a megoldás,hogy ne hagyd aludni,illetve,hagyd,csak ne mélyen.Amikor érzed,hogy már nem szív,cirógasd meg a buksiját,vagy én a nyakát szoktam megsimizni,plussz nálunk az rendszeres volt,hogy rajtam elaludt,majd mikor mértem,akkor felébredt,így,ha nem evett eleget,akkor újra tudott enni.az én babám 11 hetes,éjjel én nem böfiztetem,illetve próbálom,de mivel alva eszik általában nem is megy le levegő

én a tápszerrel várnék....de egyébként most már én nem mérem,mert sztem attól csökkent a tejem.Múlt héten teljesen ráparáztam,hogy nem eszi meg a súlyának megfelelő mennyiséget,alig jött tej,azóta csak reggel mérem.tegnap óta fogyott 40gr-ot,de így is már 6040.3450-el született,és minden nap van 6-9 pisis,és 4-5 kakis pelus,de volt,amikor 11 pisis volt és 8 kakis.nem lehet,hogy a hasa is fáj?az első hónap után nálunk is volt ilyen,és akkor aludt keveseket...

2013. febr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Pedig teljesen normális, amit csinál... még ennyi idősen is!

Persze az nem baj, ha próbálod ébren tartani, finoman!, de ha aludni akar, úgyis azt fog. ;)

Nézd:

- Az anyatej nagyon gyorsan emésztődik, ami miatt a csak anyatejes babák jóval gyakrabban éheznek meg, mint a tápszeresek! Hiába esznek egyre többet, ez a több egyre jobban hasznosul, vagyis nem lehet elvárás az, hogy egy x hónapos baba már 3 vagy 4 óránként szopizzon! Ha megteszi, akkor hurrá, de ha nem, az nem probléma!

- A szopizás a babának nemcsak evést jelent, ó nem! Sokkal többet: megnyugszik, elalszik, fájdalmat csillapít, élvezi, hogy melletted lehet. Vagyis, ha a szopival gondozod IS őt, nemcsak eteted (merthogy a legtöbb baba belső indíttatásból is ezt szeretné), akkor nyilván jóval többször fogsz szoptatni, mintha csak evésre adnál neki cicit. Ne aggódj, ezzel nem lehet elkényeztetni egy babát, mert a szopival a belső, lelki szükségletét (is) kielégíted, ennek pedig nincs köze az elkapatáshoz!

- Újra és újra lesznek olyan szakaszok a kis életében (főleg az első életévben), amikor hirtelen minden megváltozik körülötte és a kis testében is. Ezek a változások az egész viselkedését és így a szopizási szokásait is módosíthatják! Vagyis arra készülhetsz, hogy lesz olyan, amikor csak pár percet fogsz szopizni, de azt gyakrabban, máskor meg alig lehet majd rábírni, hogy szopizzon, esetleg újra ébredni fog éjjel szopizni, pedig már átaludta korábban az éjszakákat stb. De ez mind-mind rendben van - ámbátor tény, hogy időnként plusz terhet jelent az ember teherbírásának. De ha tudod, hogy hogyan fejlődik a babád, miken megy keresztül, mi a normális, talán te is könnyebben tudod elfogadni, hogy most ilyen időszak van. Hidd el, ezen is át fogtok lendülni! ;)

Azt javaslom neked, hogy próbálj meg lazábban hozzáállni az egészhez. Tudom, nagyon nehéz, pedig egyszerűnek tűnik... de ha eléred, hogy nem stresszelsz rá, sokkal kiegyensúlyozottabb leszel!


És igen, alvás közben sokat fejlődik a baba - viszont SZÜKSÉGES, hogy a babák időszakosan "rendezetlenül" aludjanak, mert ez is a fejlődés része! Élettani okai vannak, hogy így legyen. Csak ezt elfelejtik mondani a szupernedvszívó pelenka-reklámokban és az alvástréninges könyvekben...

2013. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!