Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babámnál kimaradt a...

Lipu kérdése:

1 éves babámnál kimaradt a mászás, ezért nagyon ügyetlenül esik. Mivel segítsem mozgását?

Figyelt kérdés
A Babám most tölti az egy éves kort. A mászás teljesen kimaradt, mégcsak hason sem fekszik soha. A járással próbálkozunk kb 2 hónapja, most éppen ott tartunk, hogy fogja az egyik kezem és szinte szalad. Néha elengedi a kezem és egyedül is próbálkozik, viszonylag ügyesen megy de eszméletlenül ügyetlenül esik. Kidől, mint egy oszlop :) Egyenest a fejére.Gondolom ez azért van mert nem tanult meg mászni. A kérdésem hogy mivel segítsem őt hogy ne üsse meg magát nagyon? Ha egyáltalán erre lehet tanácsot adni.
2012. jún. 10. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A mászásnak az eséshez semmi köze. Azért nem tud esni,mert járás közben fogod a kezét. Így nem tanul meg egyensúlyozni.

Ne fogd a kezét,hagy,hogy egyedül menjen,ahogy tud. Akkor megtanul esni is.

2012. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak azért gondolnám hogy lehet köze hozzá, mert ha például elöre esik, akkor kiterül mint egy kis béka, mivel nincsenek kifejlődve azok az izmai amivel négykézlábra érkezhetne. De gondolom énis túl aggódom a dolgot.
2012. jún. 10. 23:01
 3/14 anonim ***** válasza:

Kislányom 9 éves lesz és bár nála a nagy mozgás fázisok rendesen követték egymást, nem maradt ki semmi, mégis tanulási, koncentrálási nehézségei vannak ami miatt elkezdték őt kivizsgálni, és az eredmény az lett, hogy valami pici mozgásfázis kimaradhatott nála,mert a keresztmozgásokban eléggé ügyetlen és mivel a különböző mozgások az agy különböző területeit aktiválják,a mozgásfejlődés során, ezért lehet ilyen problémája.

Nekünk alapozó terápiát javasoltak. Nem tudom, hogy ilyen pici babáknál is végeznek-e ilyet, de a védőnőtök vagy a helyi nevelési tanácsadó biztos tud segíteni.

2012. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

kúszás megvolt?

azt ugye tudod, hogy ha elviszed egy dévény tornászhoz akkor pár alkalommal ki tudják váltani a mászást. azért lenne ez nagyon fontos mert a mászás indítja be a jobb és bal agyféltek kapcsolatát, erre még van kis időtök :)


na de az egyensúly érzéknek semmi köze a mászáshoz. volt kompban? mennyit hintázik? egyedül áll fel? hogyan, milyen technikával? ülni tud illetve egyedül?

ha ezeket leírod, akkor tudok írni pár tornagyakorlatot, tanácsot :)

2012. jún. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A mászás segíthet abban, hogy kevésbé ügyetlenül essen.

Hogyan mászasd?

Több mód is van rá. Pl gördeszkára teszed, és hajtania kell magát előre kezével, lábával, vagy székeket raksz egymás után, és másszon, kússzon át alatta. Korai fejlesztőben is tudnak segíteni tanácsokkal.

2012. jún. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A lányom 15,5 hónapos, 5 hónapja indult el egyedül. Előtte nem kúszott, nem mászott, csak gurult. És rendszeresen elesett, rengeteget borult, sokszor látszott rajta, hogy nem találja az egyensúlyát. Sok mindent nem csináltam vele, sokat mentünk, sokat vittem olyan terepre, ahol egyensúlyozni kell. Jó időben megyünk játszótérre, ahol van mászóalagút, azt szereti.
2012. jún. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ahogyan írták korábban, a mászás nagyon nagyon fontos fejlődési szakasz, sok minden későbbi dolgot meghatároz, mint pl tanulási zavarok, diszlexia, ADHD stb.

Jobb lett volna, ha már korábban elviszed, de talán még most sem késő fejleszteni. Korai fejlesztőt haladéktalanul keressétek fel, akik segítenek korrigálni!

Nagyon fontos állomás, az ülésnél is sokkal fontosabb! Kézen fogva pedig ne vezesd, inkább hagyd, hogy mindent ő csináljon magától.

2012. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A kúszás is kimaradt, illetve forogni sem nagyon akart. A mai napig sírás van ha véletlenül átfordul a hasára.Tehát minden ami a hasalással kapcsolatos az elmaradt. Ülni már 6 hónapos kora óta nagyon szépen ül, ezért a kézügyessége is kiváló. Felálni csak segítséggel tud, de már nem kell neki sok. Bébikompba sose raktam, illetve hintázni is elég ritkán hintázunk. Havonta kétszer a nagyinál, esetleg a játszótéren. Ami meg a Dévény tornát illeti, 6 hetes kórától jártunk egészen 6-7 hónapos koráig, de mivel nem láttam semmi javulást sem ezért nem vittem többé.
2012. jún. 11. 15:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Sokszor rakd hasra, de csak addig, amíg nem reklamál. Egyre hosszabb ideig fogja bírni. A sok hason fekvés a módja a forgás, kúszás, mászás elkezdésének. Én addig nem is hagytam felkapaszkodni a bútorok mentén, amíg ezeket nem csinálta. Amikor fel akart kapaszkodni, valamilyen játékkal eltereltem a figyelmét.


A védőnővel, dokival nem beszéltetek arról, hogy mit szólnak a helyzethez, hogy nem forgott, kúszott és mászott?

2012. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6 hetes korában miért volt szükség tornára?
2012. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!