Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kisbabám most lesz 6 hetes,...

Nicole0805 kérdése:

Kisbabám most lesz 6 hetes, eleget eszik?

Figyelt kérdés
Kisbabám 4200 grammal született 4000-re fogyott vissza, 3 hetes koráig csak szopott. Akkor kiderült, hogy nem hízott a harmadik héten semmit, így megmértük mennyit szopizik, akkor 50ml egy mellből, de maradt még benne, még 50ml-t le lehetett fejni könnyen. Az orvos tanácsára elkezdtük a tápszerrel való pótlást. A cici után minden etetéskor még 50-60ml tápszert megevett, el is kezdett szépen hízni (heti 180-220 grammot). most 6 hetes lesz és még mindíg ugyanennyit eszik, szopi után 60-70ml-t, de szerintem az már kevés, hisz most 5 kilós már. Hiába kínálom, egyszerűen nem kell neki több. Próbáltam már azt is hogy nem úgy etetem ahogy kéri (3-4 óránként), hanem két óránként megkínálom, de akkor se eszik csak ha megéhezik. nem hasfájós, napi egy kakis pelus van, mellette 4-5 pisis. A védőnénink azt mondta majd ha többet kíván többet fog enni. Kinek mi a véleménye?

2013. márc. 2. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem éhes, akkor nem eszik egy ekkora baba. Ha hízik rendesen, akkor elég neki, amit megeszik. Ne szoktasd a sűrűbb evésre.
2013. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell sűrűbben etetni. Az, hogy közben gyarapodott a súlya, nem jelenti azt, hogy többet is kell ennie. Annyit még nem mozog, hogy több kalóriára legyeen szüksége. (Majd a 2. hat hónapban)

Bennük egyébként is megvan még a természetes fék, tudják, hogy mennyire van szükségük.

2013. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat! Remélem nem lesz gond a hízással és akkor megnyugszok teljesen :)
2013. márc. 2. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!