Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 7 hónapos babámnak hogy...

7 hónapos babámnak hogy készítsem el a tápszert? Lehet ásványvízből is, amit mikróban melegítek meg?

Figyelt kérdés
Most fog először kapni,annyira kínai nekem,mikor először olvastam,kicsit meg is ijedtem :)) de tudom,hogy egyszerű,csak pár dolgot nem tudok. Pl. mennyit csináljak neki? Fogalmam sincs,hogy mennyiket szopizott esténként. Ha marad,azt még el lehet tenni,vagy öntsem ki?
2013. máj. 24. 17:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*ja és sima beba pro2-est vettem,nem HA-t. Az baj? Ha a tejpéptől nem lett kiütéses,meg a kecskeméti túros/joghurtos bébidesszerttől sem,akkor ettől sem lesz baja,vagy? Egyébként 1 hét múlva lesz 8 hós.
2013. máj. 24. 18:01
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha már evett tejtermékes dolgot akkor elvileg nem lesz baja a nem HA tápszertől sem!


Persze, használhatsz ásványvizet a szentkirályi menteset,mi is ezt hazsnáljuk,és igen,melegítheted mikróban!


A tápszeres dobozon van egy táblázat és ott kornak megfelelően készítsd el neki a tápszert. Ha nem eszi meg,akkor ki kell önteni,mert hamar megromlik. Majd kitapasztalod,hogy mennyit eszik meg,és akkor ahhoz mérten többet vagy kevesebbet csinálsz így nem pazarolsz.


Remélem válaszoltam mindenre

2013. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm!:)
2013. máj. 24. 18:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi vettünk egy vízforralót, felforraltuk benne a vizet majd azt mikróztuk. Szélesszájú nuk cumisüveget vettünk az mehet a mikróba is. Általában 30 ml-hez megy egy kanálnyi tápszer. ezt csak a végén tettük bele amikor a mikróba megmelegítettük a vizet. Olyan vízforralót vegyél aminek van szűrője is. Ha ásványvízzel csinálod azt nem kell forralni, de ha 48 órán belül nem fogy el a víz akkor azt is forralni kell. Egy-másfél deci víz elég neki egy ivásra. Báris a miénk kb. annyit ivott meg.
2013. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom az ásványvizet, sok babánál okoz hasfájást, mivel ásványi anyagok vannak benne. Akkor már inkább a babavíz, ha nem akarsz forralni. De a legjobb a forralt víz erre a célra. 2-3 órára el lehet tenni, de utána már ki kell önteni.
2013. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És csak hűtőbe lehet eltenni, azt kihagytam.
2013. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi születése óta tápszeresek vagyunk. 7 hósak jelenleg és 150-180 ml eszünk (30ml/1 adagolókanál) Milupa fermentáltat kap. Én már régóta a szentkirályi szénsavmentesbe készítjük, mert bababarát forralás nélkül adható és nem mellesleg gazdaságosabb mint a bababvíz.Vagy forralt víz de akkor már inkább ásványvíz.150-t megcsinálhatsz neki.Annyi kell.Vagy többet inkább borítsd ki.És ha hozzászkott az ízekhez kis vaniliacukorral lehet ízesíteni nem sokkal de lehet.
2013. máj. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Inkább forrald, mint mikrózd. A mikrózás megváltoztatja az anyag szerkezetét. Nem tudom, hogy miért nem mérted, mennyit szopott korábban. De ha már tápszert adsz neki, akkor legalább próbálj kicsit a természeteshez közeledni. Nálunk a feleségem szoptatott + bébiételeket adott inkább a gyereknek és nem bébitápszert.


[link]

2013. máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a megváltozott anyagszerkezet egy érdekes dolog. A bébiételek meg té nyleg jók, de azért nem mindegyikbe pont az van, mint ami rá van írva, Oké hogy bevizsgáltak de azért a mai világba már ebbe sem lehet hinni.És miért ne adhatna tápszert. Reggel este még anyatej vagy tápszer kell. És lehet mostmár tápszert tud valaki csak adni.Pl mi kezdettől fogva ezt ettünk, esszük. És nem kell rosszaló megjegyzést tenni a tápszerre.
2013. máj. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eszik rendes kaját is,de reggel este még kell neki a cici/tápszer. Még szoptatok,csak pótlás kell neki,mert nem elég a tejem sajnos. Hiába ellenzed kedves nem tudom hányadik válaszoló,a tápszer egy segítség az anyukának és a babának,ha valamilyen okból nem jön össze a szoptatás,vagy nem úgy jön össze,ahogy meg van írva.
2013. máj. 27. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!