Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 6 hónapos babátok hány óránkén...

6 hónapos babátok hány óránként kap tápszert és mennyit?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

már elmúlt egy éves, de 6 hónaposan ez volt (babanapló szerint):

részben anyatejes volt, vagyis minden étkezésnél előbb szopi, nem tudom, mennyi, 6szor kapott egy nap, 4szer 45-60ml tápszert, 2szer 30-45ml sinlac pépet, az volt a tízórai és az uzsonna, 5 hónapos korától. 6 hónaposan elkezdtem kóstoltatni gyümölcslevet, akkor a sinlacot víz helyett azzal csináltam, és elkezdtem bele köleskása-port is tenni, Dm-féle, és 1-2 hét múlva milumil 7 gabonás pépet.

2013. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most 6 hónapos a kislányom. Amikor felkel kap 180 ml-t, rá kb 2 órára eszik gyümit. Utána 1-másfél órára kap 150 ml-t. Estére lefekvéskor 180-at, de van hogy megeszik 210 ml-t is, attól függ, milyen főzeléket vagy tejpépet eszik előző etetéskor.
2013. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én babám is 6 hónapos, hát, nem nagyevő.

4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. Így néz ki egy nap:

- hajnal fél 5 körül: 120-130 ml tápszer

- reggel 8 körül: 100 ml tápszer

- 10 óra körül: gyümölcs gabonapéppel vagy keksszel (kb. 120-140 gramm)

- 13 óra körül ebéd: főzelék husival (130-150 g)

- 17 óra uzsonna: tejpép vagy sinlac (120-130 g)

- 20 óra vacsi: 130 ml tápszer


Van olyan nap, amikor ettől kevesebbet eszik, akkor este 11 körül még félálomban megetetem, hogy azért összejöjjön egy tisztességes napi adag.

Illetve az is előfordul, hogy gyümölcsből, főzelékből csak 60-80 grammot eszik, nem kell neki több, de utána lecsúszik még 60-80 ml tápszer is. Úgyhogy van olyan nap, amikor teljesen ki van váltva 2-3 étkezés is, van, amikor gyakorlatilag egyik sem, mert nem eszik meg teljes adagot és utána még kéri a tápszert.


Kérdező, neked mit és mennyit eszik a babád?

2013. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Tulajdonképpen azért tettem fel a kérdést,hogy kicsit eligazodjak,elég-e neki a tápsazeradag.Ő minden étkezésre 120 ml-ert kap.Pár napja nyűgösebb (lehet a foga miatt)de már azon gondolkodtam,nem kap eleget.Van amikor 2-2,5 óra elteltével újra enne.(Igaz refluxos is,tehát az a 120 ml még csak meg sem marad benne,bébiételből és gyümölcsből is bukik.)Eddig még csak egy étkezést váltottunk ki,ez mindíg változó melyik napszakban,attól függ mit kap.Csak este kap 150 ml tápszert,nappal nem is nagyon iszik ennyit meg.Lehet,hogy bennem van inkább a hiba,mert megszállottan figyelek arra,hogy ne etessem túl,mert akkor elhízik.Átlagos súlyban van,67 cm,nincs egészen hét kiló.
2013. máj. 27. 11:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elhízik?:) Édes vagy..:) Az én babám a 2. hónapos oltáson 6 kiló 70 deka volt, és 57cm..:) Abszolút nem félek az elhízásától, mondjuk az enyém még anyatejes, hozzátáplálást sem kap..:) Most 2,5 hónapos..:)
2013. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!