Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismerősöm 8 hetes tápszeres...

Ismerősöm 8 hetes tápszeres babája 6500gramm.3000g-mal született. Normális az ilyen nagy mértékű súlygyarapodás? 2 óránként bevág a baba 180ml tápszert.

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven elég lenne neki 3 óránként enni. Tápszerből ez hatalmas mennyiség egy 2 hónapos babának, nem bukik sokat?

Neki elég lenne 90-120 ml tápszer egy étkezésre. Tápszerrel vigyázni kell mert túl lehet etetni vele a babát.

Orvossal mindenképp konzultálni!

2012. dec. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De miért etetik 2 óránként? Ekkora súllyal nem szabad!
2012. dec. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Soknak tűnik a tápszer mennyisége valamint 2 óránként tápszert nem igazán kellene enni. Az én fiam 6 hónapos múlt és 200 ml tápszert eszik napi 3X, Ő természetesen már mást is eszik. A súlya miatt nem aggódnék, a fiam 3 hónaposan volt 7,5 kg, igaz, Ő 3900 grammal született. A gyarapodás le fog lassulni, Ő most 9 kg és 72 cm.
2012. dec. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A súlygyarapodással semmi gond nincs,habár kicsit sok,inkább azért szólnék,hogy a gyereket ne malacként etessék 2 óránkét 180 ml tej,hát az rengeteg,sokkal idősebb babák esznek meg ennyit.Ekkora baba csak maximum 120 ml eszik meg 3-4 óránkét(azért írtam a 4 órát is mert az igény szerinti etetés részesítem előnyben),és így is nagyon szépen gyarapodnak.Anyukának kéne kicsit szóvá tenni,hogy nem a legjobb hencegni a gyerek súlyával,hogy csak x idősen már y kiló,mert ez sajnos később visszaüt,mondjuk mikor 10 éves lesz,70-80 kilóval,arra nem biztos,hogy büszke lesz,úgy gondolom,hogy a kóros elhízottság gyermekeknél a túltáplálásra vezethető vissza csecsemő,illetve kisgyermekkora.
2012. dec. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már mi is mondtuk nekik hogy ne etessék olyan sokszor.De ők minden sírást az éhségnek tulajdonítanak.Nem bukik a baba,de sztem azért sír mert fáj a pocakja.Sír egy picit,máris készíti a tápit.Éjszaka is ébred enni.Fejét se nagyon emeli,annyira be van hízva a kis nyaka.az én kisfiam 6 hónapos,most eszik 180-200 ml-ket.Na mind1,semmi közöm hozzá,csak érdekelt a véleményetek!
2012. dec. 20. 09:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg fáj a hasa. Az is lehet, hogy szomjas. Tápszer mellé kellene neki forralt vizet, vagy babavizet adni! Ha tudod ki a védőnője, akkor esetleg szólj neki.
2012. dec. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell itatni a tápszer mellé, ez tévhit. Az én fiam sem hajlandó inni, a védőnő azt mondta nem baj, majd iszik, ha szomjas, a tápszer fedezi a folyadékigényt.
2012. dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt írtam, hogy lehet, hogy szomjas, azért kellene neki vizet adni. Lehet, azért sír. Tápszer nem oltja a szomjat, ellenben az anyetejjel!!
2012. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De oltja a szomjat a tápszer,7 hónapos volt a lányom mikor a tejen kívül valami más folyadékot is elfogadott,a gyerekorvos meg azt mondta,nincs ebben semmi kivetni való,nyár volt és már kezdtem pánikolni,hogy nem iszik elegendő mennyiséget,megoldásnak azt javasolta kínáljam többször,alig akart rászokni a másfajta folyadékra a tejen kívül.

Bocs az offért,de nem egy védőnő mondta ezt,hanem egy tapasztalt gyerekorvos!

2012. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mint már írtam, a tápszer is oltja a szomjat. Ettől még lehet persze szomjas, mert a babák sem egyformák, de szerintem nem ez a sírás oka. 8 hetes baba még sok minden miatt sírhat, tényleg nem rögtön enni kell neki adni. De a súlya miatt én tényleg nem aggódnék nagyon, le fog lassulni a hízás, plusz, ha a hossza is megvan hozzá, akkor egyáltalán nem gond.
2012. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!