Egeszségesebbek a tejes babák, mint a tápszeresek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok elsősorban,mi mostantól tápszeresek vagyunk,és lelkifuldalásom is van hogy nem tudom szoptatni már.az első gyerekemet is 2 hónapig tudtam most is csak 3 ig sikerült.

2013. jún. 26. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem. ne legyen lelkifurdalásod, semmi baja nem elsz a tápszertől éppugy felnönek és egészségesek a tápszeres babák is. A2-3 hónap nem is oylan kevés sok nő egyáltalán nem tudja szoptatni a babáját és mégsem lesz semmi bajuk. ugyanolyan szép egészséges felnöttek lesznek belőlük.
2013. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11 hónapos tápszeres babám még nem volt beteg. Sógornőm anyatejes első babája nagyon sokat volt beteg már egész pici baba korától, a második anyatejes fia csak akkortól, amikor közösségbe került, pedig nála volt már nagyobb tesó, aki hazavitte a bacikat.
2013. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell,hogy lelkiismeretfurdalásod legyen, a tápszer nem ördögtől való és mindenkinek nem sikerülhet a szoptatás se.Én is csak 1 hónapig tudtam szoptatni,utána tápszer,de nem vettem észre hogy betegesebb lenne azoktól a babáktól akik anyatejet kaptak kizárólag.20 hónap alatt a lányomnak volt egy pár napig tartó orrfolyása és egy fülgyulladása ami 4 nap után elmúlt.Szóval szerintem ez az állítás önmagában nem fedi a valóságot.
2013. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tapasztalatom nincsen, de hátha a lelkednek egy kicsit tudok segíteni.

A kisbabáknál fontos az anyatej, leginkább az első 3 hónapban, mert így megkap egy csomó jótékony baktériumot, stb..t, amire szüksége van az immunrendszerének.

Mégis a legfontosabb maga a kapcsolat. A legbensőségesebb, ahogyan a baba szája, a cicire tapad. Ezt minden kisbabának meg kell tapasztalnia. Ez nálatok megtörtént.

A mai tápszerekben már minden benne van, amire csak szükség lehet. Semmiben nem fog hátrányt szenvedni. Neked pedig ne legyen lelkifurdalásod, nem tehetsz róla. Van akinek sosem volt teje, becsüld meg azt a pár hónapot.

Mivel van nagyobb tesó, ő annyi mindent hazahoz, oviból, iskolából, hogy a pici immunrendszere iskolás korára nagyon erős lesz :))


Sajnos a mai világ szennyezettsége, tartósítószerezettsége miatt egyre kevesebben tudnak rendesen szoptatni, szóval rengeteg édesanya jár hasonló helyzetben. Szerintem a legfontosabb, hogy minél vitamindúsabban kezd majd el pár hónap múlva a hozzátáplálást.

Aki így aggódik, az csak nagyon jó anya lehet, és szerintem ennél fontosabb nincs egy kisbaba életében!

2013. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat,egy kicsivel jobban is érzem magam.
2013. jún. 26. 10:56
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiam lassan 13 hónapos, 3 hetes kora óta tápszeres. Eddig egyszer volt egy picit megfázva, de egyáltalán nem volt vészes és könnyen meg is gyógyult. Semmivel sem egészségesebbek az anyatejes babák.
2013. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 éves múlt, kezdetektől fogva tápszeres volt.

Eddig nem volt még komolyabban beteg (náthás volt egyszer meg a torka gyulladt be a sok fagyitól nemrég :) )pedig bölcsibe is jár.

Szerintem nagyon hasznos az anyatej, de nem CSAK azon múlik, hanem azon is, hogy ki mennyire hajlamos betegségeket elkapni.

2013. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányomat szoptattam és nem volt beteges. A fiam már 3 hetesen megfázott, vagy a nagy fertőzte meg, ez nem derült ki. Ő akkor még anyatejes volt, de csak 2 hónapig tudtam szoptatni. Érzékenyebb a hidegre, szélre, rögtön folyik az orra. Nem tudom, hogy alkati, vagy az anyatej hiánya miatt van.
2013. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két gyermekem van ,az egyik kétszer volt beteg (most 4 éves) a másik egyszer (ő 2éves), 2 barátnőm kizárólag anyatejes gyerekük nagyon sokat betegek.
2013. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!