Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő tápszeresek vagyunk.6...

Kezdő tápszeresek vagyunk.6 hós babánál hány étkezés legyen a tápszer?

Figyelt kérdés

Gyászol a család 3 hete, sokat sírtunk, erre tudom vissza vezetni hirtelen tej apadásomat. Kisbabám 6 hónapos és 10 napos, ma már tápszert kapott, délben és most este felé is. Egyszer 150 ml-t, most 200-at nyakalt be.

A dobozon az áll, hogy napi 2-3 alkalommal 200 ml-t adjak neki, de ez nem kevés.

Azt olvastam, hogy legalább 8 deci tejalapú étkezésnek meg kell lennie. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsira kap pépet, vacsi megint tápszer és egyszer éjszaka tuti kellni fog. De ez nem lesz sok.

Vagy hogy legyen?


2012. febr. 14. 17:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Jav: ... napi 2-3 alkalommal 200 ml nem lesz kevés???
2012. febr. 14. 17:34
 2/5 A kérdező kommentje:
Jav: reggeli, tízóra és az ebéd tápszer, majd uzsira pép, majd megint tápszer vacsira.
2012. febr. 14. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elejétől fogva tápszeres a babám, nagyon kevés anyatejet kapott, de soha nem foglalkoztam azzal, hogy mennyi kell, szerintem amennyi jólesik neki, nem fog többet enni, mint amennyire szüksége van, ne aggódj. 6 hósan az étkezések nagy része még tej legyen, persze szoktatni kell a szilárd ételekhez is, nálunk legalábbis így volt.
2012. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Napi fél liter tejalapú kell elvileg,de ha épp nincs annyi,sem lesz katasztrófa.


Nekem 6 hónaposan így evett a lányom:


Reggeli: 210 mili tápszer

Tízórai:gyümi

Ebéd: főzelék

Uzsi: tejpép vagy babajoghurt

Vacsi: 210 mili tápszer


Erre a védőnp azt mondta tökéletes.A reggei-vacsi szerintem még jó ideig maradjon tápszer.

2012. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahányszor éhes a babaád, annyiszor kap enni.Ha anyatej helyett tápszert kell adnod akkor ez van!Semmi baja nem lesz attól, ha négyszer vagy ötször kap egy nap.

Bár én a helyedben megcserélném az uzsit a vacsival, tehát uzsira kapjon tépszert és vacsira pépet.Az talán jobban eltelíti és sanszos, hogy éjjel nem fog ébredni, de ez csak egy észrevétel :)

És persze fokozatosan adagolhatod a gyümölcsöt, zöldséget korának megfelelően.Először mindig délelőtt és előbb-utóbb kiváltod a tízórait, aztán meg a többit.

Az én lányom 11 hósan ivott utoljára tápszert, azután tejitalt, egy évesen pedig már 3,5%-os tejet kapott és a többi étkezése is mind szilárd (négyszer eszik egy nap, éjjel nem kel).

13,5 hós kiscsaj anyuja

2012. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!