Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2,5hónapos a kislányom korához képest nagyon sokat eszik 240ml egy alkalommal de viszont egy nap 3-4 étkezése van. 4is úgy hogy ha én fel keltem ha magától kelne akkor csak 3szor enne. Ja az éjszakát átalussza. Ti fel keltenétek hogy egyen?

2013. júl. 4. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ez elég rosszul hangzik.

Még óvodáskorban is 4-5-ször esznek egy nap a gyerekek.

A ritkán sok étel sem a gyomornak, sem a vércukor-szintnek nem tesz jót.

Próbálj gyakrabban kevesebbet adni neki.

2013. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbáltál kevesebb tápszert adni neki? Ez a mennyiség rengeteg, a fiam 1 évesen evett ekkora adagot tápszerből. Tápszerrel túl lehet egy babát etetni.

Éjszaka nem kelteném fel.

Egyébként 6 hónapos kor után jellemző a napi 5 étkezés, előtte ha lehet kicsit több, persze attól is függ, rendesen hízik-e a baba.

2013. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Adj neki 3 óránként enni, persze egy evésre jóval kevesebbet, mint a 240 ml. Mondjuk a felét. Ha nagyon éhes, adj még neki egy keveset, de szerintem max. 150 ml-t. Utána kínáld meg vízzel/teával. Az első 2-3 nap kicsit nehezebb lesz, de szépen be fog állni a 3-4 óránkénti evésre. Jó lenne, ha legalább napi 5 étkezése lenne. Egyszerre nagyon sok a 240 ml tápszer egy ekkora babának, a 3 étkezés pedig kevés.
2013. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
próbáltam hogy többször kevesebbet de nem volt sikere. már több fajta tápszert is ki próbáltunk de talán ez vált be a legjobban a másikaknál ennél is többet evett. Doki azt mondta hogy nem baj ha ilyen sokat eszeik de a napi 4étkezése meglegyen. csak kíváncsi vagyok hogy mások mit tennének a helyemben fel keltenék vagy sem.
2013. júl. 4. 12:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Fel nem kelteném.

Reggel úgyis éhes,megetetném,délben szintén,délután is,is este.

És kevesebbel,nem lakik jól,de hamarabb megéhezik.

2013. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nappal macerálhatod, de éjjel szerintem ne keltsd fel! Én így rontottam el a lányomat... :) Először átaludta az éjszakát - mondjuk ő szopizott- aztán meg egy csomószor felkelt....
2013. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az álometetést próbáltad? Monjuk ez éppen arra való, hogy ne keljen fel a baba éjszaka enni, de szerintem ilyen esetben is meg lehet próbálni. Én éjszaka biztosan nem kelteném fel, max nappal, ha már sokat aludt.
2013. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanígy volt.3hónapos kortól napi 4-5 ször evett. Nem kellett több.3 óránként próbáltam de eltolta kiköpte. Saját igénye van.Szépen nő.Most 8,5 hónapos.
2013. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es igen próbáltam de nem vált be.

8-as én is próbáltam hogy 3-4óránként etetem de nekem is eltolta.

2013. júl. 4. 18:19
 10/10 A kérdező kommentje:
5-ös ha kevesebbet adok neki akkor folyamatosan sír.
2013. júl. 4. 18:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!