Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ti mindig a doboz szerinti...

Ti mindig a doboz szerinti mennyiséget adjátok a babátoknak?

Figyelt kérdés
Az utasítás szerint 2-8 hetes korig 90ml vízből kell csinálni. Valóban ugyan annyi lenne az igénye egy 2 hetesnek, mint egy 2 hónaposnak?
2013. júl. 4. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig annyit csinálok, amennyit a babám megeszik. A túletetéssel kell inkább vigyázni. Hivatalosan a baba napi adagja kg*150. Ha ezt elosztod az étkezések számával, kijön mennyi lenne az ideális adagja, de nekik sincs mindig egyforma étvágyuk.

Ha akkor szültél mikor én akkor kb120ml az egyszeri adagja, ha jó evő. /mondjuk mi csak 90-et eszünk, de sűrűbben/

2013. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem a doboz szerint adom
2013. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én úgy adom és teljesen bevált. Neki elég a súlya normálisan gyarapodik és az idő is be van tartva. De nem is követeli sűrűbben a kajcsit. Neki ez a rendszer szépen be van állva. :)

De ha kérne többet biztos adnék neki. Nem hagynám sírni az ételért. :)

2013. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első perctől kezdve a fiam hatalmas étkű volt. Az arányt mindig követtem, de a mennyiséget nem. Ez persze nem azt jelentette, hogy a 6 hetes babának 210ml-t adtam.
2013. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én csak annyira figyeltem az ajánlást, hogy nagyjából tudjam a napi összmennyiséget, de egyébként annyit adok neki, amennyit kér. Nem fogja a dupláját kérni.

Az én fiam viszont délelőtt kevesebbet eszik, és inkább délután hozza be a lemaradást. Akkor hiába akarnék neki többet adni, mert az az előírás a dobozon. Van, hogy csak 120ml-t eszik meg, délután meg 200-at. Így összességében kijön a ajánlott mennyiség, sőt általában kevesebbet is eszik, mint ami a dobozon van.

2013. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én megpróbáltam de nem ment ahogy elfogyott követelte is még a kaját. azt már nem úgy csinálom megfigyeltem hogy mennyit eszik és az szerint csinálom :)
2013. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy az én fiam nagyon furi és gyakorlatlan is vagyok a tápszerezésben, mert a lányom anyatejes volt. Ő viszont nem hízott rendesen, így ki kell egészítenem a tejet tápszerrel. Az a baj, hogy neki tök mindegy mennyit adok, elég. Eddig elvolt alkalmankénti 50ml-el is amíg szopizott. Hát nem is hízott tőle, viszont fura mód nem is evett gyakrabban. Na most 90ml vízből szoktam neki csinálni és 10-20ml anyatejet tud még enni emellé. Ez így jó, ugye? Este esetleg adjak neki többet? 8kor eszik és 4kor szokott kelni.
2013. júl. 5. 08:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha rendbe van a súlya, akkor elég. Ha nem kel miatta éjszaka, akkor főleg jó.

Amúgy mindegy mi van a dobozra írva az én fiam se többet, se kevesebbet nem hajlandó enni, mint amennyi neki éppen kell. Ha kevés lenne szerintem azért ő is reklamálna:-)

2013. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy nem volt rendben a súlya! 3440el jöttünk haza a kórházból és most 4510g (10 hetes). Rádásul csendesen éhező típus. Nem nagyon akarom megterhelni a kicsi gyomrát, na meg túl sem akarom etetni. Emellett meg muszáj lenne híznia.
2013. júl. 5. 10:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egy jó ideje minden alkalommal írom, hogy mikor mennyit evett. És általában azért megvan a napi adagja. Ő sem egy óriásbébi, ezért ha kevesebbet evett volt, hogy keltettem éjszaka.

4,510*150=676 ml ez lenne a babád napi adagja. Átlag baba7* eszik /nem úgy mint az enyém 12*/ 676:7=96ml elvileg az egyszeri adagja

2013. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!