Ti mit gondoltok erről? (Kicsit hosszú)

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kislánya egy idős a kisfiammal. Mindkét baba tápszeres sajnos. Mi most kezdtük még csak a hozzátáplálást almával, aminek a mennyiségét szépen napról napra növelem, hogy hozzászokjon, viszont ő már eteti azt a kicsi lányt: s.répa, krumpli, borsó, cukkini, bolti sütőtök-alma babaétel és persze normálisan citromos-cukros teával itatja szegény babát. Persze ennek tetejében még a csokit is megnyalta az ujjáról. Én ugyan próbáltam a lelkére beszélni, hogy azért még nem így kéne ezt a táplálást, mert még gyenge az emésztőrendszere, és mindenhol azt hallom, hogy ugye gyümivel kezdünk, de ő azt mondja erre, hogy azt nem ad neki nem tudom meddig. Mondtam neki, hogy azért a borsóval, krumplival és társaival még várni kellene, fel is hoztam a párom példáját - házi kolbászt evett fél évesen -, aminek a nyűgjét a mai napig viseli, hisze igencsak rossz a bélrendszere. De feladtam. Csak úgy éreztem, muszáj kiírnom magamból, hogy ti erről mit mondotok, mert mindenhol az ellenkezőjét olvasom annak, amit mond. Annyi volt rá a válasza, hogy falun máshogy van. Elvileg falun erre jobban oda kellene figyelniük nem? Vagy csak én vagyok ennyire óvatos? Mindenesetre nem adnám a fenti ételeket még a gyerekemnek, mert azért fontos a jövője is.

2013. aug. 4. 23:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idősek? 4 hónaposak?
2013. aug. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Úristen borzalmas,jelentsd fel!!
2013. aug. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
4%

Szólj esetleg a védőnőnek, sokat árt(hat) a kicsinek!!

Ez nyilván nem a te dolgod amúgy, de ha én kerülnék ilyen helyzetbe, én "bele ütném az orromat"

2013. aug. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%
Van, akivel egyszerűen nem lehet szót érteni. Vannak nyomtatott hozzátáplálási tanácsadók, a babaételgyártók is osztogatják boldog-boldogtalannak. Azt lehetne neki mutatni. És nem, nincs máshogy falun. Én is falusi vagyok. Igaz az én gyerekeim bolti babaételt nem ettek, nem is ették volna meg szívesen. Anyatejesek voltak, 5 hónaposan kezdtünk kóstolgatni gyümölcsöt, 6 hónapos kortól volt igazi hozzátáplálás. És 3. gyereknél mondtam azt 9 hónaposan, hogy azt eszi, amit mi, mert nem főzök se zsírosan, se sósan, se fűszeresen. Persze volt, amit nem adtam neki csak később.
2013. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahany haz annyi szokas, ahogy mondani szoktak!

Nem ertem miert mindig a masikkal kell foglalkozni. Nevelje mar mindenki a SAJAT gyereket, ugy ahogy jonak latja.

A legfontosabb dolgot kifelejtettem am is megirni, hogy mennyi idosek a babak?! Bar ettol fuggetlenul is SEMMI kozod hozza. Valoszinuleg o igy latja jonak es semmi baja a kicsinek... biztos nem akarna a sajat gyerekenek rosszat!

Nem ertem miert nem sepreget mindenki a sajat udvaran. Orulj neki, hogy te ilyen figyelmes es tokeletes anya vagy aztan ennyi. Azt az idot meg amit arra forditasz, hogy masok dolgaiba utod az orrod forditsd a gyerekedre es meg jobb anya leszel!

2013. aug. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

sárgarépa, krumpli mehet az elsők között én a borsóval várnék még. De mennyi idős a kicsi??

Egy kis csokitól sem lesz baja persze nem napi szinten kell adni neki.

2 kisfiú anyukája

2013. aug. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fejezd be a beleszólást más nevelésébe, mert semmi jó nem fog kisülni belőle. Azzal eteti, amivel akarja. Ha elmúlt 4 hónapos, akkor semmi akadályát nem látom ezeknek az ételeknek, van aki zöldséggel kezdi, nem is kevesen. De ezért beszólni neki? Te normális vagy??? Nyilván nem akar ártani a saját babájának, aki ha nem bírja az ételt, úgyis megkínozza az anyját egy egész estés hasfájással.
2013. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idősek a babák, jó lenne ha megírnád. Mi pl. 4 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást, most 6 hónapos a kislányom, így elég sok mindent eszik már.

Ha az ismerősöd is hamarabb kezdett el hozzátáplálni, normális, ha már több mindent eszik. Az én lányom is eszik borsót (héja nélkül persze), nincs tőle semmi baja. A cukros-citromos tea azért szerintem is meredek, már ha fekete tea. Amikor én voltam baba, többen is adtak 8 hetes babának narancslevet... például nekem is. Nem vagyok allergiás semmire, egészséges voltam mindig. Szóval, szerintem ez nem akkora tragédia, bár jobb mindent fokozatosan csinálni.

2013. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
3 hónaposak amúgy a babák. És nem kiokosítást kértem, hanem normális válaszokat. Én sosem szóltam bele, hogy hogyan etesse, ide is csak azért írtam, mert csak kíváncsi voltam, más anyukák véleményére, és felhoztam két példát, jelen esetben az én gyerekemét, aki 2 gyümölcsöt kóstolt, és egy barátnőm gyerekéét, aki szinte majdhogynem az egész palettát. Persze én kismillió oldalt meg könyvet elolvastam a hozzátáplálásról, és mindenhol írja, hogy a krumpli fél éves korától, ahogy a cukkini és a hüvelyesek is. A teát tartom mindezek közül a legmeredekebbnek, meg a bolti babakajákat. Meg persze sokan, többek között azt mondogatják nekem, hogy egyszerre csak egy gyümölccsel, vagy zöldséggel próbálkozzunk, és ha hozzászokott, jöhet a következő, és nem egyszerre mindent 1 hét alatt kb. Csak azért is tettem fel a kérdést, mert ugye kíváncsi voltam, de helyette csak beszólós okoskodós válaszokat kaptam szinte, ami kissé zavaró, egy ilyen kérdésnél is. Legközelebb ha azt írom ki milyen napotok van, akkor is ez lesz? Persze ezzel nem akarok megbántani senkit, de attól mert mindenki névtelen itt, nem kell mindjárt úgy is válaszolni... Persze ettől függetlenül nem fogok senkit lepontozni aki eddig írt, és azt sem, aki majd fog...
2013. aug. 5. 11:18
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

"Én ugyan próbáltam a lelkére beszélni, hogy azért még nem így kéne ezt a táplálást, mert még gyenge az emésztőrendszere, és mindenhol azt hallom, hogy ugye gyümivel kezdünk, de ő azt mondja erre, hogy azt nem ad neki nem tudom meddig. Mondtam neki, hogy azért a borsóval, krumplival és társaival még várni kellene, fel is hoztam a párom példáját - házi kolbászt evett fél évesen -, aminek a nyűgjét a mai napig viseli, hisze igencsak rossz a bélrendszere."



"Én sosem szültam bele, hogy hogyan etesse"


??? Még, hogy nem...

2013. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!