Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? Hosszú, de érdekes kérdés.

Figyelt kérdés

Az egyértelmű hogy a legtöbben angolt tanulnak első nyelvként,de ha második nyelvet kell tanulniuk,nem tudnak dönteni.

Na igen,én is találkoztam már itt ilyesmi kérdésekkel.

És,sokféléket írnak,kifejezetten gyakran tanácsolják az oroszt,a franciát,a németet néha-néha.


De például az olaszt nem igazán,van aki pedig azt mondja hogy bármit csak azt ne.Nem beszélik sok helyen,meg nem is Európa legerősebb állama,de nem hinném hogy egyáltalán nem lehet elhelyezkedni vele.És,ha tegyük fel valakinek épp az tetszik,nem kell lemondani róla azért mert elvileg nem hasznos.


A spanyol meg érdekes,mert valaki pont mellette,valaki pont ellene van.


Van aki meg azt mondja hogy a német azért nem jó,mert már sokan beszélik.Ez igaz,de ettől függetlenül szerintem ez nem jelenti azt hogy a nyelv már nem hasznos.


A francia az Eu nyelve ,emiatt is lehet nagyon hasznos.És több országban beszélik,Európában is,meg másutt.

Gyakran azt állítják fel ellenérvként hogy csak akkor jó ha az Eu-nál akar dolgozni valaki.Vagy ilyesmi céljai vannak.Pedig szerintem egyáltalán nem igaz ez.


Az orosz feljövőben van,gazdag,erős ország az övék.Megéri oroszul tanulni.Az orosz ellen is van csupán 1 dolog ami feltűnt:sokan ajánlják,de nem mondanám én,hogy hasznosabb mint a többi.



Igazából,szerintem meg mindegyik hasznos.Kivétel nélkül.

Csak más irányban,más országokban,vagy más munkakörben.

Az alapján dönteni,hogy melyik a könnyebb,szerintem ez olyan dolog hogy majd eldől.Ha meg lehet állapítani,akkor legfeljebb abból,hogy milyen nyelvet tanult előtte az illető.De az,hogy valaki írja hogy x nyelv könnyű,attól még nem biztos hogy a kérdezőnek is.


Nem piszkálódni akarok,de nagyon érdekel a véleményetek.

Szerintem nem kellene a nyelveket így felosztani,hogy a "spanyol hasznos,a többi nem." vagy "az orosz meg a francia jó,de a többinek nincs értelme".


Lehet hülyének néztek ezzel a véleménnyel,de szerintem így van.


2013. júl. 9. 15:48
 1/3 A kérdező kommentje:

"spanyol hasznos,a többi nem."

"az orosz meg a francia jó,de a többinek nincs értelme".


Ezek csak példák voltak.

Csak írom,a félreértések elkerülése végett.

2013. júl. 9. 15:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesn a legtöbb nyelv hasznos és minnél többet tudsz annál kevésbé fontos a hasznosság, mint a személyes érdeklődés.


De a legtöbb embert sokszor teljesen hidegen hagyja a nyelvtanulás vagy csak alig érdekli és egyetlen célja vele, hogy előnyt szerezzen a munkapiacon, ekkor pedig nem mondhatod, hogy például egy német ugyanolyan szinten van, mint mondjuk egy török.


Természetesen igaz, hogy ha valaki tudja merre felé akar orientálodni, akkor ez nagyban átírhatja az arányokat. Például ha valaki uniós politikában/gazdaságban akar érvényesülni, akkor a francia és a német kiemelten hasznos, míg mondjuk fordítóként inkább a ritkább, de keresett nyelvek jelentenek előnyt, például a japán még mindig szerintem ide tartozik mégha rohamosan is nő a beszélők száma (bár a legtöbb nagyon alacsony szinten meg is áll), történelemhez vagy irodalomhoz pedig a latin kimondottan jól jön.


Másrészt viszont elég kevés ember mondhatja el magáról, hogy már iskolás korában (amikor a legtöbben nyelvet kezdenek el tanulni) ennyire tisztán látja a karierjüket vagy például egy matematikusnak nem igazán van olyan nyelv angolon kívül, ami kimondottan hasznos lenne, innentől kezdve természetesen sokakat érdekli a kérdés, hogy "melyiket éri meg tanulni?" - hisz ők elsősorban ezért tanulnak nyelvet.


Abban igazad van, hogy ez személytől függ, abban is igazad van, hogy az általad felsorolt nyelvek nagyjából ugyanolyan hasznosak, nem lehet tényleges korrekt rangsort felállítani köztük, ráadásul a szerencse, a karier és a személyes tényezők is befolyásolják, amiket persze nem nagyon lehet számításba venni. Ez lenne a korrekt válasz.


Másrészt pedig ha egy gyerek nem tudja mit tanuljon, akkor ezzel a válasszal nem sokra megy, tehát inkább úgy kell elképzelni szerintem ezeket a kérdéseket, mint egy véleményfelmérés, ami alapján hall indokokat/véleményeket egyik vagy a másik mellett és így kicsit egyszerűbben tud választani. Mégis jobb arra alapozni, hogy az átlag/ebben kicsit jártasabb emberek melyiket tartják keresettebbnek, mint rábökni az egyikre.


Persze ha valaki pl. nagyon szereti az olaszt, akkor nem érdemes csak azért franciát tanulni, mert hogy az mennyire hasznos. De kevésnek vannak ilyen elővéleményei, amikor egy nyelvbe belekezdenek és leginkább azok kérdeznek itt, akik nem tudtak dönteni ez alapján.


Nekem ez a véleményem.

2013. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem általánosban is, gimiben is a német volt az első idegen nyelvem, így evidens volt, hogy másodikként angolt tanultam (osztályomban mindenki). Legalább 10 éve viszont szeretnék valamilyen újlatin nyelvet tanulni, éveken át a spanyolt volt a favorit, viszont pár éve már az olasz felé húzott a szívem, így tavaly abba kezdtem bele. Hogy számított e a nyelv hasznossága? Egyáltalán nem, mert nincs érdekeltségem ilyesmiben. Gyógyszerésznek tanulok, így jobbára mind1, hogy egy angol és német után milyen nyelvet tanulok, mert mind1. Nem fogok üzleti körökben mozogni, sem uniós ügyeket intézni, tanulhatnék akár szuahéliül, az is mindegy lenne. És szerintem ez az, amit sokan nem mérlegelnek. Valóban nagyon hasznos a francia, de lesz rá szükségem? Ha csak nem Franciaországba, Belgiumba, Svájcba tervezek menni, teljesen mind1. Az egészségtudományok nyelve pedig mindenképpen az angol és a német, rengeteg szakirodalom csak e 2 nyelven olvasható, egyiken vagy másikon, magyarul nem. De pl spanyolul, franciául, oroszul ugyanolyan gyakorisággal fordul elő, mint olaszul. Egyáltalán nem. És ezt ugyanúgy lehetne mondani bármilyen más tudományra is. Ha valaki idegenforgalmat tanul, akkor természetesen ő jobban jár egy franciával (német és angol mellett), vagy Mo déli régióiban a horváttal, szerbbel, holott utóbbi kettőt soha senki nem ajánlgatja, hogy milyen hasznos. Már hogy ne lenne az! Csak ez annyi mindentől függ, a tanulmányaidtól, a munkakörtől, amit betöltesz, a helytől, ahol majd dolgozni fogsz. És még csak nem is feltétlenül az országra gondolok, ismerős Németországban él 4 éve, németül csak el-el makog, mert a munkahelyén mindenki kivétel nélkül angolul beszél. Nemzetközi csapatban van. Ez egy ilyen cég. Úgyhogy szerintem, hogy mi hasznos, mit érdemes tanulni, az egyedül az egyénen múlik. Nekem az olasz csak hobbi, szimpátiából kezdtem tanulni, semmivel sem éri meg viszont jobban franciául tanulnom, de ez én vagyok személy szerint. Mondjuk egy leendő diplomata meg épp a franciával járna a legjobban.
2013. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!