Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hozzátáplálás mikortól?

Hozzátáplálás mikortól?

Figyelt kérdés
Tápszeres a babám, holnap lesz 4 hónapos. A múlt héten kezdtük az almát, de csak egy kiskanállal, és nagyon ízlik neki. Ti hogy vezettétek be a különféle gyümölcsöket? Sok mindent elolvastam, és anyut is megkérdeztem, de gondoltam titeket is megkérdezlek, hogy nektek mik a tapasztalatotok? Répára gondoltam az alma után, és sárgadinnyére, esetleg még ezekre a tejpépekre, amit a boltokban árulnak, de nem akarom egyszerre mindet, hanem mindent csak egyesével, hasfájós volt a picur, szenvedett vele eleget...

2013. aug. 10. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
én kb 2hete kezdtem először almalevével igaz azt csak cumisüvegből fogadta el. azt adtam neki 3-4napig azt pár nap pihenő. 2-3nap sárgarépa és szintén pihenő tegnap adtam neki 2szer kb összesen 30ml tejpépet hát imádta még kért volna :) 19-én lesz 4hónapos. doki javasolta a kóstolgatást mivel tápszeres és nehezen fogadja el a kaját.
2013. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én összepépesítettem neki kábé egy kávéskanálnyit, és most max 2 teáskanálnyit eszik meg minden másnap. Igazából a tejpépre gondoltam, mert már van nagyon sokféle, és valamelyik biztos ízlene neki :D
2013. aug. 10. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
A tejpép tápszer, csak cukrozva van. Inkább gyümölcsöket adj neki, főleg, ha ízlik is a babának. Én nem voltam ilyen óvatos, mint az előző válaszoló, de a fiam nem volt hasfájós, viszont nagy étvágyú gyerek. Az első étkezést 2 hét alatt kiváltottuk, a többit pedig egyik napról a másikra.
2013. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok mi nestlé tejpépet vettünk ami banános-rizses. eleve is banános a tápszere azért vettem ilyet.
2013. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsófianyu ***** válasza:

Tej- illetve gabonapépet én mindig uzsonnára adok. Tízórai 100% gyümi, ebéd főzelék már hússal, vacsi pedig megint főzi, de hús nélkül és még tápit is iszik ilyenkor.

Anyatejesek voltunk, de kevés volt, így cicizés mellett 4 hónaposan bevezettem a gabonapépet, majd 5 hósan a tízórai gyümit és 6 hósan már a főzit is, 7 hónapos korától kap bele hús is és ekkortól már tápszeresek lettünk.

Alma, banán, meggy, sütőtök, őszibarack, ezek voltak az első gyümölcseint, zöldségek közül a krumpli, répa, zöldborsó, karalábé. Most már szinte minden zöldséget eszik, pépesítve, néhány gyümivel még várunk (szilva, körte).

2013. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!