Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyukák, melyik a táplálóbb...

Anyukák, melyik a táplálóbb és gazdaságosabb "tejalapú/tejszerű" táplálás 16 hónapos korban?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy már nem szopik a lányom kb 3 hónapja teljesen leállt a szopiról, csak is olyan ételeket eszik amit mi is. Eddig tejet vettem neki a boltból, de ma olvastam egy cikket amiben az volt hogy nem jó hogy egyből tejet adjunk a gyermeknek, mert ez nagyon megterhelheti a veséjét, és az egész szervezetét, mert nem azok a vitaminok, ásványok stb. vannak benne mint a nekik összeállítottaknak ( Milupa, meg milumill meg hasonló junior tejalapú italok amiket estére kéne adni tej-ként) . Ti mint gondoltok erről?
2013. okt. 16. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én soha nem vettem neki tejpépet. Amikor már nem szopizott akkor kapta amit mi is ettünk. Sokszor csináltam neki tejbe grízt, tejbe rizst, de nem mindig ezeket vacsorázta. Volt, hogy kenyér volt vacsira vagy ilyesmi. Nekem senki nem mondta, hogy estére szopi helyet adjak tejpépet, tőled hallom ezt először. Vacsorázott amit vacsorázott és kész. Az enyém 11 hónapos koráig szopizott utána már azt ette többnyire amit mi is.
2013. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10 hónapig szopizott a lányom, azóta Milumilt vagy Milupa 12+ banánost iszik, reggelire és este vacsora után, kb 2,5 dl-nyit. Most 16 hónapos, majd 2 év felett kap tejet. A nagyobbal is így csináltuk. A 600 gr-os doboz 10-11 napig tart.
2013. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1 éves a kisfiam reggel-este milumil tejitalt iszik én nem adnék még neki tejet abba semmi vitamin nincs!Eszik tejberizst meg minden tejterméket egyébként. A dm-be szoktam venni kuponnal olcsóbb 1200 g-os dobozzal 3 hétig elég 25%-os kuponnal 3500 Ft. Még soha nem volt beteg. Ezen nem sporolok mert többel kötöm be télen ha vehetem a gyógyszereket.
2013. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mülleres Bebivitát kapja a lányom...jó áron van szerintem.

Az én gyerekem 2.5 éves de reggel-este még tejitalt kap és nem is szándékozok neki tejet adni "direktben" még egy darabig...ételekben már "találkozott " tejjel persze :)

2013. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!