Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 3,5 hós pici lánykám 5 óránkén...

3,5 hós pici lánykám 5 óránként eszik tápszert, egy nap kb.600 milit. Nem kevés ez? Miért nem éhezik meg hamarabb?

Figyelt kérdés
kb. 50-60 dkg-ot hízik havonta, de kínlódás minden etetés, nagyon ritkán kéri magától, ha nem kínálgatnám, lehet ellenne 300 milin 1 nap. Van valakinek ötlete, mivel lehetne javítani az étvágyán? Több tápot is próbáltunk, de ugyanez a helyzet...
2013. okt. 31. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
ha hízik, már pedig hízik, akkor neki ennyi az igénye.
2013. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az én lányom is ennyi idős, és hasonlóan eszik, napi 5-ször 120-140 millit, de szépen hízik, így nem aggódom, szerintem te se tedd :)

a doktornénitek mit mond? mennyivel született a lányod, és hány kiló most?

2013. okt. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

3600 grammal született a nőcike, most 5640 g.

Az első hónapban 1 kg-pt hízott, a következőben kb. fél kg-ot, a 3. hónapban cirka 60 dekát.

Hízogat ő, csak arra lennék kíváncsi, mennyit hízna, ha nem az etetésről és a könyörgésről szólna az egész napunk...

Jogosan mondják, hogy ne imádkozzak neki, hanem hagyjam hogy ő kérje, de akkor várhatnék 8 órát is szerintem...

a doktorbácsi szerint nem beteg, csak lehet hogy nem szereti a tápszert, így annyit eszik belőle, amennyit nagyon muszáj...:/

2013. okt. 31. 20:45
 4/6 kabymaci ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kezd meg a hozzátáplálást ha annyira aggódsz. :)
2013. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

A tápszer eléggé eltelít, és lehet, hogy ő még emellett nem is annyira szereti, az ízét, állagát stb.

Szerintem annyira azért ne erőltesd, nehogy a végére elmenjen a kedve a evéstől. (Már ilyen kis korban is ki tud ilyesmi alakulni.) Ha egyébként jól érzi magát, szépen fejlődik, akkor lehet, hogy a kevesebbel is el lenne.

Én nem javaslom neked a hozzátáplálás megkezdését (fél éves korig), mert az ő emésztőrendszere sem érett még erre. Hiába kecsegtet a dolog azzal, hogy akkor talán megjönne a kedve, de nem biztos, hogy ezért megéri beáldozni az emésztőrendszer megkímélt fejlődését..

Én inkább megpróbálnám valahogy élvezetesebbé tenni a tápis evéseket, ha lehet. Ha a tápszerváltást már kipróbáltad, akkor próbálhatod másik üvegből ill. másik cumival, vagy akár csőrösből, kispohárból adni neki. Vagy az etetési helyzeten változtatni, ha esetleg abban zavarja valami (más helyszín, más póz, csend vagy éppen lefoglalás, mondóka stb.). Lehetne még a kanalazás is egy ötlet, de nem hiszem, hogy ennyi idősen eltűnt már a nyelvkiöltő-reflexe. (Ami egyébként a hozzátáplálásra való érettség egyik jele.) De bátran adhatsz már a kezébe poharat, kanalat, tányért is, hogy ismerkedjen ezekkel a jövőre.

2013. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm szépen a válaszaitokat!

Képzeljétek mi történt! Új tápszert kaptunk ( antirefluxos, banán ízű ) és 3-4 óránként ordítva kéri! Ezt nem hiszem el, úgy néz ki annyi volt a baj, hogy az eddigiek nem ízlettek!!! 8-900 ml lett így a napi adag!!!! :-)

2013. nov. 13. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!