Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyukák, akiknek tápszeres...

Anyukák, akiknek tápszeres kiegészítés szükséges az anyatej mellé, hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Kicsi tündérkém 2 hetes, egész nap csak eszik, alszik nagyon jó kislány. Sajnos tejcsim nem sok van, általában 2 ciciből szopiztatom, etetésenként 70-80 grammokkat eszik, ami úgy tűnik elég is neki, mert kiköpi a cicit és békésen elvan, hízik is. Napi 6-szor eszik, ami a doktornéni szerint kevés, mert a súlyához képest legalább 500 grammot kéne ennie naponta. Azt mondta a doktornő, hogy pótoljam ki még tápszerrel kb 100 grammra. Hogyan készítitek el a tápszert, hogy még meleg maradjon szopi után is? Nekem ez a lehűtöm negyven fokra is kicsit macerás, honnan tudom, hogy biztosan negyven fokos a víz? Nekem bonyolult, vagy más is küzdött ezzel eleinte? Első kisbabámnál rengeteg tejem volt és nem kellett tápszerezni. Kicsit tartok attól, hogy a keveredés miatt pocifájása is lesz. Eddig nem volt. Megosztanátok velem tapasztalataitokat? Előre is köszönöm.
2013. nov. 5. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nyugodt baba, hízik is, akkor én lehet nem erőltetném a tápszert.

az elkészítéshez: én forralás nélkül adható vízzel készítettem, akkor nem kell megvárni, míg lehűl, hanem rögtön a megfelelő hőfokra csináltam. így én szoptatás után készítettem el neki, fél perc volt. esetleg arra figyelj, hogy a tápszer lassabban szívódik fel, azaz nem ajánlják, hogy pl 1 óra múlva újra etesd

2013. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy előre felforraltam mondjuk 1 liter vizet, amikor aludt. Az ébredésig bőven kihűlt. Aztán szoptatás előtt megcsináltam a tápszert így: megmelegítettem a kellő mennyiségű vizet kézmelegre, hozzáadtam a tápszert, és ennyi. Annyira nem hűlt ki a szopi végéig, hogy újra kelljen melegíteni, de ha a babád sokáig szopik, akkor érdemes beszerezni egy termoszt, ami melegen tartja a tápszert. Az a későbbiekben is hasznos lehet egyébként.
2013. nov. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de én sem erőltetném a tápszert. Ha elég neki az anyatej,jóllakik vele, nem kell neki több. Annyi tejed termelődik mindig, amennyit ő eszik. Ha többre lesz igénye, neked is több tejed lesz. Azt szokták mondani, hogy hozzászokik a baba ahhoz, hogy az üvegből ömlik a tej és később már nem akarja a cicit, ahonnan kemény munkával jut csak a tejhez. Nekem is kevés volt a tejem és a baba nem is akart szopni, így nem termelődött sok, majd végül semmi. De addigra már tápszeres baba is lett. Mi úgy csináltuk, hogy volt babavizünk vagy forralt vizünk és azt öntöttük össze frissen forralt vízzel, csuklón próbáltuk, hogy mikor jó az arány. A tápszert mindig frissen készítsd el és frissen add neki, ha nem tudod, akkor is negyed óránál tovább soha ne álljon, mert baktériumok szaporodnak el benne, ami súlyos betegséget, akár fogyatékosságot okozhat a babánál. Ha van elektromos ételmelegítőd, akkor az üveget (már felforralt, lehűtött vízzel vagy babavízzel) beleteheted, beállítod az üvegmelegítésre és ha etetésre kerül sor, csak a tápszert kell már beletenned. Jól összerázod, szépen feloldódik. A tápszerdobozon való utasítás gyakorlatilag kivitelezhetetlen.
2013. nov. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2013. nov. 18. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!