Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha este tapszert kap, nappal...

Ha este tapszert kap, nappal nem fogadja el a cicit?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kislányom és csak szopizik. Nappá' ha megyünk valahová, akár bő 4 órát is elvan éves nélkül, de általában szűk 3 óránként eszik itthon.

Este rendesen szopizik és néhány hete éjjel 2-neha 3x is kel. :-/

megnyugtatni nem lehet, csak enni kér. Pár hetes kora óta éjjel 1x kelt enni, de volt, h reggelig is aludt.

Ha este tapszert adnék neki, akkor nappal sem cicizne már? Lehet kevés a tejem, vagy csak lusta szopizni.

Igaz ez, hogy ha kap kiegészítést, nem fogadja majd el a cicit??



2012. szept. 29. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:

4 hónapos volt napra pontosan a kisfiam, amikor több lett a szopizási igénye, és többször tettem mellre. Ugyan ez volt, mint veletek, felkelt éjszaka is 2x enni, előtte átaludta az éjszakákat! Hogyha mentünk valahova, kibírta a 3 órát, itthon meg 2 óránként eszik.. Most 4 és fél hós, és gyönyörűen beállt az "új" igényéhez a cicim. Tegnap előtt óta megint átalussza az éjszakát. :-)

Amúgy ilyenkor, mikor megnő az igénye én a lefagyasztott anyatejemből adok neki, 2-3 este kellett csak pótlás, előtte azért kiszívattam vele mindkét cicimből, hogy termelődjön-termelődjön-termelődjön..

Ha nincs lefagyasztott, adhatsz neki pótlást, de tedd cicire előtte mindenképpen, a melledet így tudod csak hozzászoktatni a megnövekedett étkezési igényhez!

Butaság, hogy nem fogadja el a cicit utána. De ne hagyd "lustulni" a babád, mivel ugye az üvegből könnyebben jön, gyakran "rákapnak", így elutasíthatják egyes babák a cicit, mert "minek dolgozzon meg érte, ha az üvegből könnyebben jön" alapon. :)

Ha kiköpi tedd a szájába, ha 10x akkor 10x tedd vissza, az én babám is megszokta, utána szépen szopizik! :)

Sok szerencsét!

2012. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Babafüggő.

Lányom kapott kiegészítést, de mellett cicizett is, nem volt semmi gondunk, nem lett cumizavaros sem.

De pl. barátnőm kislánya viszont ahogy megtapasztalta a cumisüvegből való tápszerevést, már nem volt hajlandó cicizni.


Amúgy lehet most van fejlődési ugrása a babádnak, és ezért kel éjjel ennyiszer. Ilyenkor nem biztos, hogy a tápszer a megoldás, mert lehet attól is kelne éjjel.

2012. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!