Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Honnan tudjam hogy biztosan...

Honnan tudjam hogy biztosan jó cumisüvegünk van és hogy jó az a tápszer amit eszik?

Figyelt kérdés
Első babám koraszülött volt,egyáltalán nem szoptattam,5 hétig fejtem neki nagyon kevéske tejcit.Most kisfiam szopizik de nagyon kevés a tejci eddig mellenként 20 ml most már kettőben van 20 ml.Tápszert kap,evésenként kb 80-100 ml eszik meg.Többször van,hogy nehezen alszik el evés után.Pelusa tiszta,pocija tele,nem húzkodja magát tehát nem is fáj a hasa szerintem.Kakilni 1-2-3szor kakil egy nap,de az átlagos az egy alkalom.Eleinte volt,hogy nehezen ment kakilás,de az is beállt.Van hogy nem tud böfizni,de akkor kevesebbet is eszik.Így én arra gondoltam szeretné ha kivennénk a kiságyból,de vannak szünetek a sírásban és inkább amolyan próbálkozás szerintem.Rossmannos cumisüvegből etetem(Babydream)és Nestlé Beba pro1-et kap.Ja és általában 3 óránként ébred(éjszaka van hogy 4-5)ha kevesebbet eszik akkor nem mindig bírja a 3 órát.3 hetes és nagy súllyal született(3950 g)most 4 kg fölött van egy picivel.

2013. nov. 11. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A tápszer jó neki, ha nem lenne akkor fájna tőle a hasa. A cumisüveg akkor nem jó, ha folyik vagy nagyon nehezen jön belőle, így tulajdonképp azzal sincs semmi gond. Szerintem inkább szimplán rád vágyik ami természetes is, mert pici. Viszont ha keservesen sír, sokat nyöszörög, felhúzza a lábát akkor a hasa is fájhat.
2013. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Egy ilyen pici baba még nagyon intenzív testközelségre vágyik, illetve arra van/lenne szüksége. Nemcsak arról van szó, hogy nem "akar" elaludni, hanem arról is, hogy nem tud egyedül elaludni. Azért nem akar, mert ösztönösen tudja, hogy melletted lenne a helye, és azért nem tud, mert az idegrendszere még nem elég érett az alváshoz szükséges idegi állapot megteremtéséhez (pl. idegsejtek szinkron kisülése).

Próbáltad már pl. hordozni? Ez nem mellesleg a tejedre is jó hatással lehetne, ha egyébként szívesen folytatnád a szoptatást.

2013. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!