Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Most akkor hogyan csináljam?...

Most akkor hogyan csináljam? Meddig lehet ezt így? Bővebben lent

Figyelt kérdés
3 hetes a kisfiam és semmilyen próbálkozásra nem lett több az anyatej inkább kevesebb.első babámat nem is tudtam szoptatni mert korababa volt és mire hazakerült a kórházból már nem akart szopizni,5 hetes koráig fejtem neki de annyira kevés volt,hogy abbahagytam.most a kisfiam nagyon ügyes lenne sikerült is már,de nem lesz több a tej 20 ml-nél,csak az egyik cicit fogadja el,és utána kap kiegészítést,most már kb 100 ml Nestlé Beba pro 1-et de nem mindig eszi meg mindet,majdnem 4 kg-mal született és most már 4008 g(kedden mérték a súlyt is és azt is hogy 20ml-t szopizott)azért tudjuk hogy nincs több ciciben mert próbáltam utána fejni de nem volt több.Most úgy volt eddig,hogy volt segítség míg én mellre tettem megcsinálta a tápszert de nem tudom meddig tudjuk ezt így csinálni és érdemes e.Egyre inkább azt érzem hogy szopizni nemigen akar csak várja a könnyebb megoldást,mivel nem ömlik és kevés a tej,a cumisüvegből meg ugye jön.engem nem zavar ha tápszeres marad,de ez a kevés is több mint a semmi.nem is szeretném ha begyulladnék ha abbahagynám.de mostmár segítség nélkül a tápszert vagy jobban megmelegítem és míg csinálom ordít mert éhes vagy nem tudom.

2013. nov. 9. 18:11
 1/9 gömbicica ***** válasza:

szia! Kismenyemnek a gösser citromos alkoholmentes sör volt a favoritja. ikrket szoptatott majd 1 éves korukig!!!!

az elsőt ő sem tudta sokáig szoptatni, ő is korábban jött és kicsi is volt(((

van olyan hogy laktációs tanácsadó.

nem tudom hol laksz, de ezen az oldalon szerintem találsz olyat, aki Hozzád közel esik!


A szoptatásnál jobb, kényelmesebb dolog nincs. ezt Te is tudod, mert csak próbálkozol :-) helyesen teszed.

Lehet, hogy rossz a technikád, vagy valami apróság miatt nincs elegendő tejed.

Én kikérném a tanácsát egy ilyen tanácsadónak.


[link]


A környékünkön Rózsa Ibolya a segitő, de ő most nem vállal tanácsadást, de jó dolgok vannak az oldalán.

[link]


tanácsolnám, hogy keress lakóhelyedhez közeli kollegát.

kivánom, hogy mielőbb megoldódjanak a problémáid, és sikerüljön elfelejteni a tápszeres táplálást :_)

üdv. Edit.

2013. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tica0121 ***** válasza:
Nekem is volt ilyen időszak. Én azt csinálam, hogy melegítettem vizet forróra és azt termoszba tettem. Előre be volt készítve a cumisüvegbe a tápszerpor. Amikor elkezdett szopizni, akkor fél kézzel tudtam felönteni az odakészített cumisüveget. Meg volt kéznék hideg víz is. Mire befejezte a szopizást, addigra kész is lettem a tápszerrel. Első pár alkalommal bénáztam kicsit, de aztmán ment szuperül! :)
2013. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! 2 hetes babaval ugyanilyen helyzetben vagyok. En vettem gyorsan bebietel melegito/melagemtartot. Ez olyan, hogy van egy kis tartaly, abba vizet toltesz es a keszulek a vizet melegiti, amibe beleallitod a cumisuveget. En elore bekeszitek 2-3 uveg tapszert a hutobe, szoptatas elott kiveszek egyet es belerakom ebbe a keszulekbe, ami kozvetlenul a szopis fotelom mellett van. Tehet a keszulek felmelegit es melegen is tart az idealis homersekleten, tehat mindegy, h 10 percet vagy 1 orat szoptatok kozben.
2013. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szopi utan ha olben fogod es kozben csinalod a tapit, akkor is sir? Nekem ugy kibirtak a gyerekek. De ne tegy elore 2-3 uveg tapszert a hutobe, ahogy itt irjak. Mindig frissen csinald, ez a dobozra is ra van irva. Megbudosodik, es ha meg jem is romlik, akkor sem valo babanak az allott tapi. Kitartast!!
2013. nov. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes lenne egy szoptatási tanácsadót felhívni, hátha tudnának még segíteni.


Amúgy a tápszert mindig frissen készíts el, ne tedd a hűtőbe előre. Én úgy csináltam annak idején, hogy konyhában nagyjából elő volt készítve minden, ki volt mérve a víz a fazékba, és külön a por...stb. Amikor végeztünk a szopival, akkor felvettem büfizni, és egy kézzel tartva a babát, fél kézzel simán elkészítettem a tápszert. Alágyújtottam a víznek, picit melegítettem, áttöltöttem a cumisüvegbe (volt benne valami hőmérőszerűség is, ami mutatta ha túl meleg a víz, akkor még picit hűtöttem az üveget a csap alatt), aztán bele a por, és utána visszamentünk a szobába, és megitta a tápszert. Közben legalább büfizett is.

De megcsinálhatod mellretétel előtt is, és egy termosztáskába teszed amíg szopizik, ha nem tart sokáig a szopizás, addig nem fog kihülni.

Vagy a vizet előre kiméred a cumisüvegbe, és a vizet megmikrózod, ahhoz ki kell tapasztalni hány másodpercre állítsd a mikrót, de utána azt rázd össze mielőtt a port is beleteszed, mert nem biztos, hogy egyenletesen melegít. A kész tápszert viszont ne mikrózd, tönkreteszi benne a fehérjéket!


Hamar belejössz ebbe az egykezes mutatványba amúgy, 5 perc alatt kész a tápszer így is, annyit biztos kibír az öledben sírás nélkül.

2013. nov. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,mindegyik hasznos volt.A napokban sajnos a tej még apadt a kettőben van együtt nem egészen 20 ml.Inkább az éjszaka lesz gond,mert egyenlőre férjem segít de félek nem fogja bírni munka mellett a háromóránkénti ébredést.És a sírás kiküszöbölése főleg a nagy miatt volt fontos,hogy ne zavarja éjszaka.

Vettünk vízforralót,azzal egy pillanat és meleg lesz a már felforralt víz és tényleg szopi előtt vagy böfizés közben menni fog.Egyébként a nagyról maradt a cumisüvegmelegítő,de vízforralóval a idő még rövidebb.

2013. nov. 11. 07:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindig frissen készítsd el a tápszert és azonnal add is neki, különben baktérium tenyészhet el benne, a babának súlyos betegséget okozva! Ez nem tréfa. Ha tudsz időt szakítani, fejjél géppel a szoptatások között is, hátha attól megindul. Lehet, hogy a baba nem tud ügyesen szopni, ezért nem termelődik a tej. Elfárad, feladja. De a tápszer, nem a világ vége. Rengetegen nem tudnak szoptatni, ezért egyáltalán nem rosszabb anyukák, mint a szoptatósak. Nem ezen múlik. A kisbabád pedig ugyanolyan gyönyörű és egészséges lesz a mai tápszerekkel is.
2013. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Beba-ban nincsen taurin? (Mint az energiaitalokban...) Egy termékmintán mintha úgy láttam volna anno...
2013. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De tényleg van benne taurin. De képzeld az egy esszenciális aminosav, amire az újszülöttnek szüksége van, és az anyatejben is van.
2013. nov. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!