Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Elkészíthetem késő este...

Elkészíthetem késő este kisbabám tápszerét amit hajnalban kapna meg?

Figyelt kérdés
Kislányom fél éves és sajnos tápszeres hozzátáplálás szükséges. Eddig szopott ami végtelenül egyszerű volt,amikor hajnalban megébredt csak mellre raktam. Tegnap hajnalban viszont tápszereztem, és az 5 perc amíg készült addig a baba sírt. Kérdésem az lenne , hogy elkészíthetem előre mondjuk éjfélkor a tápszert amit hajnali 4 körül kapna meg?

2013. nov. 20. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Igen csak tedd a hűtőbe, és ügyelj a melegítésére, nehogy túl melegen add neki oda. A csuklód belsejre, ha rácsöppentesz, akkor fogod tudni, hogy a hőfok megfelelő-e.
2013. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ez rá is van írva a dobozra.
2013. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott, és nem is biztos, hogy elfogadja több órásan, mert más lesz az íze. Időt tudsz viszont spórolni, ha a cumisüvegbe este kiméred a vizet. Hajnalban így már csak egy gyors melegítés, és mehet bele a por. Max 2 perc.
2013. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Semmi baja nem lesz tőle. A kórházban is majdnem egy egész napi adagot csinálnak meg egyszerre, és részletekben kapják a babák a hűtőből a már kész cuccot. Én mindig így csináltam, soha nem volt gond belőle.
2013. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Nyugodtan!
2013. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

A kisfiam kezdettől fogva tapszeres... Mi tart 5 percig az elkeszitesen?

Én vizforraloban forralok vizet, amit aztán csak megmelegitek eteteskor (a vizforralora teszem a kezem, így érzem mikor jó és már kapcsolom is le). Kiontom ra a tápszer és már kész is. :-) addig amíg a konyhában vagyok persze a párom felalomban felügyeli a babát (igaz nekem sosem sír - mikor felébred, rögtön atteszem a nagyagyba és cumit adók neki).

Ez az egész nem tart tovabb kb 2 percnél.

Neked is biztos hamar meglesz, mégha az elején kicsit hosszúnak tűnik is. :-)

2013. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a doki mondta,hogy tápszert sosem melegítünk!

Vettünk cumisüvegmelegítőt, azon be lehet állítani,hogy pl. 40 fokon tartsa a vizet. Csak hozzádobtam a tápszert és kész!

2013. nov. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

nem készíteném el előre. kb. 1,5 perc megcsinálni a vízforralós megoldással és akkor az álomkóros sötétben konyháig tántorgást is beleszámoltam. no meg éjfélig ébren lennél, h. akkor csinálnád meg?

és igen, a kórházban előre nagy adagot csinálnak és sokszor 24 óra múlva is megkapják a babák, meg is lett a következménye, lsd: miskolc, megyei kórház. baktériumokat találtak a tápszerben, többek között ez is közrejátszott a csecsemőhalálozásban.

2013. nov. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SOHA! Nagyon súlyos betegséget kaphat a babád, olyan, mintha romlott ételt adnál neki, vagy megússza vagy nem. Van olyan csecsemőbetegség, hogy a higiénia hiányától idegrendszeri károsodás lép fel, soha többé nem gyógyul meg belőle. Amit tehetsz: ételmelegítőbe belerakod a babavízzel/lehűtött forralt vízzel teli cumisüveget, beállítod a hőfokot (előtte kísérletezd ki), tehát csak a víz áll és marad melegen és készenlétben. Amikor eteted, akkor csak a tápszert kell beleraknod. Így frissen tudod neki adni. Frissen kell készíteni és adni is. Mindig.
2013. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!