Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Megtagadhatja a gyerekorvos a...

Megtagadhatja a gyerekorvos a tápszer felírását?

Figyelt kérdés
Sajnos egy betegség miatt a fiam az első pár hétben alig szopizott, hiába próbáltam mindent, szükség volt tápszerre. Most már megjött a kedve a szopizáshoz, de egyszerűen nincs elég tejem, pedig akkor is fejtem, amikor nem szopizott rendesen. Iszok tejfakasztó teát, sok folyadékot, eszek rendesen, és rengeteget van mellen a babám, de napi 300-400 ml-nél nincs több tejem. Először bántott, de most már beletörődtem, és inkább hozzátáplálok mint sírjon az éhségtől. Az orvosunk azonban azt mondta, hogy nem szeretne többet tápszert felírni, mert mindketten egészségesek vagyunk, és ha kitartóbb lennék, akkor tudna eleget szopizni, és most a legtöbb amit tehetek érte az az, hogy anyatejet adok neki, és inkább ebbe öljem az energiám, minthogy babakocsikázzunk, mert már többször is látott minket a városban sétálgatni, és ha kevesebbet mozognék több lenne a tejem, és amikor sétálunk, akkor sem mellen van a baba. De ennél többet már nem tudom mellre tenni, mert a fiam türelme is véges, ha már hosszú percek óta szívja a semmit, akkor már elkezd sírni és a szívem szakad meg, hogy csak próbálom a mellemet a szájába adni, és nem jön belőle semmi. Joga van megtagadni az orvosnak, hogy írjon fel tápszert? És ha nem ír fel, kiadják recept nélkül is a kicsi babáknak valót?
2013. nov. 25. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a babád? Egyébként lehet vény nélkül is tápszert venni a gyógyszertárban is,meg drogériákban,és áruházakban is. Bár jobb lenne egy másik orvos véleményét kikérni. Én is hasonló helyzetben voltam, éreztem hogy szükség van a pótlásra, és mondtam az orvosnak, ő nem ellenkezett,felírta.
2013. nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet recept nélkül is venni, csak drágább.


Cserélj orvost

2013. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Csak 6 hós kor feletti tápszert tudsz recept nélkül venni. Szerintem válts orvost.
2013. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2,5 hónapos.
2013. nov. 25. 22:03
 5/12 anonim ***** válasza:

3-as válaszolónak nincs igaza. 1es tápszert is lehet recept nélkül venni.

Nem csak gyógyszertárban, hanem dm, rossmann és müllerben is lehet venni

2013. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
en tuti orvost valtanek! kesobb se fog felirni meg egy algopyrin receptet sem ha nem vagytok betegek csak tartalekba kellene hogy legyen otthon ha szukseges.
2013. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Igazatok van, elnézést!


Általános információk

Név BEBA 1 PRO

Forgalamazó Nestlé

Index Általános rendeltetésű csecsemőtápszerek

Kiszerelések

Kiszerelés: 600 g

Rendelhetőség: VN

Fogyasztói ár: 1849 Ft

Támogatás Fizetendő ár

55% 832 Ft

2013. nov. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennek nem így kéne működnie, én is láttam olyan anyát aki mindent megtett a tejért és még sem volt elég. H.lye az az orvos. Tényleg orvost kéne váltani. Ha pótolni kell akkor pótolni kell.
2013. nov. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most vegyél recept nélkül tápszert a babádnak, keress egy másik orvost, ettől pedig szépen búcsúzz el. Én nem tudnék egy olyan orvosban megbízni, aki nem kezel partnerként, amikor a saját gyerekemről van szó.
2013. nov. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A dokid helytelenül jár el. Talán elhiszem neki, hogy jót akar, de biztos, hogy nincs képben. Annyira megértelek!!! Az valami rettenet, amikor egy anya, aki a legjobbat akarja a gyermekének, éhezni látja azt a csöpp babát. És azt gondolja, hogy ő, mint anya megbukott...

Pedig nincs ez ám így! Te szoptatod és szoptatni is akarod. Ha módodban áll, vegyetek egy Medela szoptanít nevű készüléket: ezzel az eszközzel szopizna a babád és a pótlást is szopizással venné magához. Idővel még az is lehet, hogy a sok melledet ért inger hatására csökkenteni lehetne a tápszer mennyiségét és a babád sem szokna le az anyamellről. Tápszert a Tesco-ban is vehetsz, és DM-ben, Rossmann-ban is, ahogy már írták itt Neked.

A séta meg nem, hogy felesleges, hanem létszükséglet ilyenkor: a lelki egészség, amit a kimozdulás ad legalább annyira része a sikeres szoptatásnak, mint a testi egészség. Fog ez menni! Pláne úgy, hogy a babád is szeret szopizni. :)

2013. nov. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!