Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Megtagadhatja a gyerekorvos a...

Megtagadhatja a gyerekorvos a tápszer felírását?

Figyelt kérdés
Sajnos egy betegség miatt a fiam az első pár hétben alig szopizott, hiába próbáltam mindent, szükség volt tápszerre. Most már megjött a kedve a szopizáshoz, de egyszerűen nincs elég tejem, pedig akkor is fejtem, amikor nem szopizott rendesen. Iszok tejfakasztó teát, sok folyadékot, eszek rendesen, és rengeteget van mellen a babám, de napi 300-400 ml-nél nincs több tejem. Először bántott, de most már beletörődtem, és inkább hozzátáplálok mint sírjon az éhségtől. Az orvosunk azonban azt mondta, hogy nem szeretne többet tápszert felírni, mert mindketten egészségesek vagyunk, és ha kitartóbb lennék, akkor tudna eleget szopizni, és most a legtöbb amit tehetek érte az az, hogy anyatejet adok neki, és inkább ebbe öljem az energiám, minthogy babakocsikázzunk, mert már többször is látott minket a városban sétálgatni, és ha kevesebbet mozognék több lenne a tejem, és amikor sétálunk, akkor sem mellen van a baba. De ennél többet már nem tudom mellre tenni, mert a fiam türelme is véges, ha már hosszú percek óta szívja a semmit, akkor már elkezd sírni és a szívem szakad meg, hogy csak próbálom a mellemet a szájába adni, és nem jön belőle semmi. Joga van megtagadni az orvosnak, hogy írjon fel tápszert? És ha nem ír fel, kiadják recept nélkül is a kicsi babáknak valót?
2013. nov. 25. 21:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy lehet venni tápszert, csak drágábban. Viszont én azonnal orvost váltanék, ha mód van rá. Neki nem tisztje megítélni, hogy eleget küzdesz-e a tejért. Egyszerűen fel kéne írnia, nem "terrorizálnia".
2013. nov. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 xStefix ***** válasza:

Egyetértek. Bár azért annyi pici pozitívuma van a dolognak, hogy ez a orvos legalább aggódik a szoptatás miatt és ezt szóba is hozza. Én sokkal gyakrabban találkozom azzal, hogy meg se kérdezik, miért szeretne az anya tápszert íratni.

De az tény, hogy ezt se így kellett volna előadnia, főleg, hogy még olyanba is belekötött (séta), amihez semmi köze. Itt a példa, hogy jót akar ugyan, de rossz módon teszi. :(

2013. nov. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!