Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszercsere ügyben, adagolás?...

Tápszercsere ügyben, adagolás? Fermentált után Nestlé Lactogen.

Figyelt kérdés

Kislányom 5,5 hónapos, csak tápszeres, eddig a Milumil Fermentáltat ette, mert hasfájós és szorulásos volt. Tegnap elmentem kiváltani a következő adagot, mert már fogyóban volt. Erre közölte a gyógyszerész, hogy nem tud adni Fermentáltat, mert hiánycikk az egész országban. Nestle Lactogen Harmony-t adott helyette, azt mondta ez ugyanolyan speciális, mint a Fermentált. Na jobb híján elhoztam. De itthon olvasgattam az adagolását. A Fermentáltból a kislányom napi 5x evett, 160ml-t. A dobozon is ezt az adagot javasolják. Viszont ezen az új fajtán, a Nestlén meg 5hósnak 210ml-t javasol napi 5x, és még a 210ml-re jön rá a 7kanál tápszer, mire összekeverem 250ml lesz belőle. De az meg rengeteg szerintem, így is nagy súlyú a babám, majdnem 9kg. És most jönne a kérdésem:

Adjak neki ugyanúgy mint eddig 160ml-t az új fajtából, vagy a 250ml-t adjam? Vajon azért javasol ilyen nagy adagot, mert nem annyira laktató? Ti hogyan csinálnátok? Esetleg tapasztalat?


Köszönöm.


2014. jan. 14. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

a 8 hónaposom is ezt eszi

nyugodtan adj neki 160ml-t,ha annyit eszik.nem minden baba egyforma :)

amúgy laktató mert gézengúzom fél 9-től reggel fél 8-is húzza a lóbőrt :)

2014. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem annyit adj amennyit a babád eddig is evett. A dobozon az írás csak tájékoztató jellegű. Nekünk is a kezdetek óta van Harmony, most 9 hós a fiam, szerintem is nagyon jó fajta.

Ennék 30 ml vízhez megy 1 kanál tápszer.

120ml víz+4 kanál tápszer = 140ml kész tápszer.

150ml víz+ 5 kanál táp=175ml kész tápszer

Annyit egyen amennyi jólesik neki. (Mondjuk spec. pont én vagyok az ellenpélda, mert a fiam haspók, és addig evett mindig amíg volt az üvegben még ha utána ki is hányta...

Szóval neki ki kellett számolni a napi adagot, elosztani az evések számával. - De ezt csak megemlítettem, nemhiszem, hogy nálatok is ilyen lenne.)

Remélem segítettem.

2014. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok

Nekem is hasonló a problémám,mi is a Fermentáltat eszünk,de már mi sem tudtuk kiváltani a következő adagot..A Lactogentől meg megy a hasa..Nem tudjátok véletlenül,hogy meddig lesz hiánycikk?!...

2014. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!