Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan fertőtlenítsek ki...

Hogyan fertőtlenítsek ki egyszerűen egy cumisüveget?

Figyelt kérdés

Addig oké, hogy egy fazékban felforralom a vizet és beleteszem a cumisüveget. Teszek bele étkezési citromsavat, hogy ne legyen vizköves a cumisüveg a forralás után. Utána viszont elmosom csapvizzel a cumisüveget, hogy ne legyen benne citromsav :-) Hogyan kell ezt egyszerűbben csinálni?

Raadásul nem örülök neki, hogy a végén még sima csapviz-cseppek is maradnak a cumisüvegben, amit a csecsemő megiszik. Koraszülött csecsemőről van szó.


2014. febr. 23. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Koraszülött babánál nem tudom hogyan kell csinálni, de én csak simán kifőzöm és nem teszek bele citromsavat. Azt is csinálhatod, hogy csak heti egyszer teszel bele citrom savat csak a vízkőtelenítés miatt. Van ilyen fertőtlenítő folyadék ehhez nem kell forró víz. [link]

Vagy veszel sterilizálót amit mikro sütőbe lehet tenni.

2014. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

inkább vegyél mikrós sterilizálót.

[link]

2014. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak simán mikróban sterilizálom, semmit nem teszek az üvegbe, csak vizet.
2014. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is mikrós sterilizálót haszntáltam,nem drága, nagyon megkönnyíti az életet, nem lesz vízköves. Én nem is hallottam erről a citromsavas dologról, de én biztos nem hagynám benne... Egyébként pár csepp csapvíztől azért nem kell ennyire tartani, ha belegondolsz, ha szoptat valaki és előtte lemossa a mellét, akkor is marad rajta pár csepp víz!
2014. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. Olyan cumisüvegjeink vannak műanyagok, amiket nem lehet mikrózni, ezért inkább főznénk.

Fura, de nem értem, hogy másnál ez a probléma miért nem jelentkezik, hogy ha kifőzöm a cumisüveget, akkor opálossá válik a vizkő miatt. És nem tudom, hogy igy odaadhatom-e a gyereknek. Mondjuk a vizkő eddig is a vizben van, szóval nem tudom mit kéne tenni. Ha meg citromsavat teszek bele, akkor nem lesz opálos a vizkőtől, viszont citromsav kerülhet a cumisüvegbe. Emiatt meg inkább kimosom a végén csapvizzel, akkor meg csapviz cseppek kerülnek a cumisüvegbe.

2014. febr. 23. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem citromsavat, hanem egy pici ecetet teszel bele, az is jó, akkor sem lesz vízköves.

Én is sterilizáltam Chicco folyadékkal néhány dolgot (csak rágókát meg ilyesmit, mert nem használtunk cumisüveget), de az nekem valahogy olyan fura, hogy az után is le kell öblíteni csapvízzel, tehát akkor már újra nem steril.

És olyan fura szaga is volt utána a dolgoknak, olyan kissé vegyszerszagúak voltak.

Én mikor fejtem egy kisbabának, akkor 30 percig kifőztem egy pici ecetes vízben, és már nem öblítettem le utána, csak lecsepegtettem.

Vagy esetleg egy másik fazékba is forralhatsz vizet, és azzal öblíted le utána csapvíz helyett, annyitól nem lesz vízköves.

2014. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegyél ecetet a vízbe citromsav helyett, és még forrás előtt tedd bele az üvegeket, mert a hősokktól eldeformálódhatnak. Ha kész, még forrón vedd ki a vízből, így gyorsan megszárad és elpárolog az ecet is, nem lesz olyan szaga.
2014. febr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!