Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hog csinalja az, aki szoptatas...

Hog csinalja az, aki szoptatas mellett kiegesziteskent/potlaskent ad tapszert?

Figyelt kérdés
Szoptata es utana adja a tapszert vagy felvaltva: egyszer szoptat, egyszer tapszer? Mennyi idos volt a baba, amikor elkezdtetek kiegesziteni tapszerrel es vegulis mennyi ideig kapott anyatejet is? Koszi!
2014. febr. 24. 12:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Upsz, bocsanat az elutesekert, telefonrol benazok :(
2014. febr. 24. 12:08
 2/9 anonim ***** válasza:

Elso lanyomnal 3 honapos koraig vegyesen taplalkozott.

Eloszor szoptattam, utana adtam neki tapszert, amennyit kert. 6 hetesen kapott eloszor potlast.

Masodik gyerkocnel mar 3 hetesen vegyesen kapta a fentebb irt modon.

2014. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 babóca0129 ***** válasza:

Szia!


Most vagyunk 3 hetsek. A szülést követően sajnos nem úgy indult be a tejem ahogy kellett volna már a kóházban kellett neki adni pótlást. :( Ami napig így van sajnos, de legalább van valamennyi tejem és azt próbáljuk meg is tartani. Vettünk babamérleget (bérelni is lehet) és minden egyes szopiztatás előtt lemérjük és utána is. Annak megfelelően kapja a pótlást. A súlyx1,5=eredmény/etetések számával így kapod meg a tápszerre vonatkozó 1 adagot. Függ a baba étvágyától is (legalább is nálunk így van). Nekünk a háziorvosunk mondta, hogy a babucit heti 1 alkalmommal pucéran is meg kell mérni és annak megfelelően kell majd kiszámolnunk a tápszer napi adagját, de ugyebár az anyatej is itt közbe szól.

2014. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krisztivan ***** válasza:
5 napos kora óta kiegészítésnek tápszert kapott.Elöbb szopi utána amennyi tápszert kért.Én nem méregettem mert mindig is többet evett mint az előírt.És azt mondta a doki,hogy tudja a baba mennyi kell neki.Így is lett.Hat hósan áttértünk a szilárd kajára és onnantól nem tudtam semmilyen tápszert belediktálni.Anyatej maradt amennyi kicsike volt.11 hósan hagyta abba a szopizást:-)
2014. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Születése után kb 10-15 napig szopi volt, és pótlásként tápszer a szopi után. Majd beindult a tejem és 5 hóig csak anyatej. 5 hótól szopi után pótlás, tízórai gyümi. Ez ment 1 hónapig. Ismét beindult a tejem....most anyatej és 1 gyümi, 1 főzelék :)

Úgy csináltam,hogy szopipárnás szoptatás után, amikor kiköpte a cicit, azonnal a szájába adtam a cumisüveget a táppal. Azt előre elkészítettem magam mellé.

2014. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Es mennyit csinaltatok a tapszerbol? Kb 50-60 ml-t? Melyik talszert adjatok, elegedettek vagytok vele?

Masodik gyerkoc, az elsot siman szoptattam 16 honapig, csak anyatejes volt, de a kistesoval vert izzadunk.

2014. febr. 24. 22:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Én először szoptattam, és utána kapott pótlást. Az elején csak 30-60 ml-t, aztán egyre többet. Sajnos csak 3 hónapig tudtam szoptatni, le szokott a ciciről. Ő humana ha startot kap még most is. Nem volt vele gond, bár most már azt veszem észre, hogy nem elég tápláló neki, úgyhogy most fogunk váltani.
2014. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam kb 6 hetesen lett tápszeres is. Előszőr szopizott, aztán csináltam neki 60 ml tápszert. 3 hónapos koráig szopizott, utána már nem volt hajlandó. Mi Humana Baby fit-et ettünk.
2014. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2014. febr. 26. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!