Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lehet termoszban tárolni kb 3...

Lehet termoszban tárolni kb 3 adag elkészített tápszert több órán keresztül?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de azért kérdezem mert úgy adódott, hogy kisbabánkkal (akkor lesz 6 hónapos) el kell utaznunk egy hosszabb útra. Mivel sajnos tápszeres, sokat gondolkodtam azon, hogy hogyan lehetne megoldani út közben a tápszer készítést. És az jutott eszembe, ha itthon elkészítek kb 3 adagot, és beleteszem egy rendes termoszba, akkor tuti, hogy lesz neki az úton ennivaló ha megéhezik és még meleg is lesz. Az autóban pedig csak beleöntöm a cumisüvegbe. Szerintetek lehet ez így csinálni? Ha nem, akkor veszünk az autóba áramátalakítót, visszük a vízforralót, és ott megcsinálom. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 6. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak forralt vizet tegyél a termoszba, és a tápszert akkor rakd bele, ha már etetni akarod. Ha előre megcsinálod, akkor össze fog csomósodni annyi sok idő alatt.
2014. márc. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Lehet, hogy tényleg igazad van. Még soha nem tároltam sokáig tápit, mindig frissen készítem el. Nem tudtam, hogy összecsomósodhat, de nagyon jó ötletet adtál!!!! Még egyszer köszönöm, és szép napot neked! :)
2014. márc. 6. 09:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Benzinkútnál nekem adtak forralt vizet.
2014. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Termoszban semmiképpp ne! Ha baba nem iszik bele, akkor max hűtőben tárolható, de én ezt sem próbálnám ki. Elméletileg 2 órán belül fel kell használni amit elkészítettél. Én is úgy szoktam ahogy az első válaszoló írta, vizet vittem magammal és frissen kevertem össze. Ja és ne felejts el magaddal vizet vinni, amivel kimoshatod a cumisüvegét, vagy több cumisüveget :-)
2014. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok jó ötletet mindenkinek. Kicsit tartok az úttól, hogy hogyan fogja bírni szegénykém, de autóban általában alszik.

Kedves Geenanna! Ti hova mentetek babával? Hány km volt? És mennyi idős volt akkor? :)

2014. márc. 6. 09:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is a saját káromon tanultam. 1es vagyok
2014. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt, amikor először vittük messzebbre, 110 km, mert vizsgáznom kellett, de akkor még csak szoptattam. Viszont nyáron 6-8 hónapos kora körül, is mentünk erre arra, 150-200 km-re is, akkor készítettem a kocsiban tápszert.
2014. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mi Németországba megyünk. Kb 1200 km kb 12 óra az út. 1-et alszunk valahol, mert féltem a hátacskáját abban a hordozóban. Egy nap 6 órát kibír benne, ha közben megállunk, kivesszük. De én többet nem merek bevállalni.

Köszönöm válaszaitokat! :)

2014. márc. 6. 11:56
 9/11 anonim válasza:
Szerintem elég olcsó 5-15e forint egy olyan termosz szerűség ami szivargyújtóról megy és felforralja a vizet nem lenne abban egyszerűbb megcsinálni?
2014. márc. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem két kislányom van, mindketten tápszeresek voltak, sokat utaztunk jöttünk-mentünk velük külföldre is. Én úgy csináltam, hogy reggel forraltam vízet, amivel teletöltöttem a termoszt ( 1 liter), ezen kívül vittem magammal babavízet is. Mikor éhes volt, a termoszból öntöttem forró vízet, adtam hozzá babavízet is kb. fele-fele arányban, és ehhez adtam a tápszert. A tápszert több órára előre nem készísd el, ha nem tudod hűteni, mert megromlik.
2014. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!