Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan kell fél adag Ovitrelle...

Hogyan kell fél adag Ovitrelle-t beadni?

Figyelt kérdés
Pénteken kell magamnak beadni egy 250 mikrogrammos Ovitrelle felét, majd hétfőn a másik felét. De a betegtájékoztatón és a használati utasításban az áll, hogy az egészet egyszerre kell, tilos kétszer. A doki elmondta, hogyan kell, de 1 hónapja volt, és elfelejtettem :( Tű is csak 1 van hozzá. Használjam kétszer???? Kellett már valakinek így adagolnia?
2013. okt. 22. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel az orvost!


A tűt meg nem lehet 2x használni fertőzésveszély miatt.

2013. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én is úgy tudom, hogy nem szabad kétszer használni, de ha a doki így mondta, akkor próbáld meg így. Elfelezni úgy tudod az adagot, hogy mielőtt kinyitnád, alkoholos filccel húzz egy vonalat a felénél, és addig kell majd nyomni, míg azt el nem éred. Ezután kihúzod a tűt a bőr alól, ráteszed a kupakot, és úgy ahogy van, hűtőbe be.

Azért ha tudod, hívd fel a dokidat.

2013. okt. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is nagyon húzódozom a tű kétszer használatától. Lehet vajon a patikában tűt venni hozzá?

Köszönöm a segítséget, máris bejelölöm filccel!

2013. okt. 23. 07:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia,nekem is volt olyan hogy egy injekciót 2X-re kellett elosztani,nekem is fura volt.Találomra kellett a felét beadni,és nem volt gond ugyanaz a tű!Rákérdeztem a dokinál hogy biztos jól értem-e.Igen nyugodtan adjam be ugyanazzal a tűvel semmi baj nem lesz.
2013. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok, akkor jól értettem... Köszi! :)
2013. okt. 23. 11:38
 6/7 Manka68 ***** válasza:

A fertőzésveszély itt egyébként nem érvényes, csak te használod azt a tűt. :-)

És úgy emlékszem az ovitrelle-en nem lehet cserélni, a tű össze van gyógyítva a fecsivel.

2013. okt. 24. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem a dokimmal, ő is azt mondta, hogy csak én használom. Csak vigyázzak arra, hogy a bőröm előtte alaposan fertőtlenítve legyen. De ez alap! Köszönöm a segítségeteket!
2013. okt. 24. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!