Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen tápszer árak vannak...

Milyen tápszer árak vannak manapság? Mennyibe kerülnek receptre?

Figyelt kérdés
Nemsokára megszületik babó, és akarok iratni, biztos ami biztos, de nem tudom milyet. És receptre iratva mennyibe kerül, az sem egy utódlagos szempont. Köszi
2014. márc. 11. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezerféle van. Külön tápszer refluxos, bukós babáknak, nagyon hasfájósoknak, van hypoallergén, van tejérzékenyeknek stb, de lehet venni recept nélkül is. Az árak is nagy szórásban vannak recepttel is 500-2500 ft-ig, attól függ, hogy szükséges-e valamilyen speckó tápszer. De nem minden gyerekorvos ír fel vésztartaléknak, van, aki úgy gondolja, hogyha van otthon, akkor már könnyebben nyúl hozzá az anyuka és nem fog szoptatni, de recept nélkül is tudsz venni gyógyszertárban, drogériában, nagy boltokban.
2014. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nestlé lactogen harmonyt eszik a fiam, 800g és 950 ft receptre.
2014. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az első babánál (már 6 éves) Beba Ha/Ar-t használtunk..Semmi extra tápszer nem kellett..

Csak sajnos szinte egyik napról a másikra elapadt a tejci..(így is 5hónapig volt szerencsére)és pont hétvége volt..a patikába kellett könyörögni hogy adjanak valamilyet...

Ezt szeretném elkerülni..

Egyébként minél tovább szeretnék szoptatni,vettem mellszívót meg minden..csak be akarom magam biztosítani..És a késöbbiekben sem mindegy hogy a 2500asat eszi a baba vagy van esetleg olcsóbb is..Köszi

2014. márc. 11. 11:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi 2 éve Milumil H.A.-val kezdtük 2000 körül volt az ára,utána kb 3 hónapos korában váltottunk Beba Pro 1-re ami 830 ft volt,most sajnos tejmentes tápit kell ennie 2 évesen is,Milumil Pepti Plus 2,de ez most 206 ft. Pont így vagyok én is vele,hogy nyáron jön a második,de kell nekem is a szekrénybe a biztonság kedvéért. Mondjuk az első babámmal már a kórházból recepttel jöttünk,hogy mit váltsunk ki neki
2014. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekünk a doki Humana Baby fit pust írta fel mert egy kicsit bukós volt az elején és ez segített neki. receptre 629ft recept nélkül kb 1400ft
2014. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fiam 3 hetes, Milumil Pepti-t írattam fel vésztartaléknak, de szerencsére eddig nem kellett megbontanom. Azért ezt irattam fel, mert ez teljesen hidrolizált tápszer, jobb mint a hipoallergén tápszerek, és valamivel olcsóbb is. Mivel a háziorvos ezt csak 55%osan írhatta fel, így 1100 ft körül volt, 450 gr-os. (szakorvosi javaslatra 90 %-osan is fel lehet iratni).


Amúgy ha csak az olcsóság számít, akkor sima 1-es tápszert irass (olyat, ami nem H.A., vagyis nem hipoallergén), ezek általában 1000 ft alatt vannak többnyire 600 gr-osak, a H.A tápszerek 2300-2500 ft körül mozognak.

2014. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!