2hetes 4 napos baba napi 500ml tápszert eszik, nem kevés? Mindenhol azt olvasom 600at minimum kell egyen?

Figyelt kérdés
3.5 kilóval született baba
2014. ápr. 12. 17:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem volt ebben a korban nagy evő, ő sem ette meg a napi minimumot, mégis szépen gyarapodott, súlyra és hosszra is. Aztán 3 hónaposan ez megváltozott, akkor meg a napi ajánlott mennyiség másfélszeresét ette minimum. Akkor viszont már nem hízott olyan ütemben. Csak tápszert kap, vagy esetleg van egy kis anyatej is mellé?
2014. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
eddig volt anyatej is mellé, de akkr még kevesebbet 250-et evett akkor. védőnő tanácsára most csak tápszerezünk mert fájt a hasa az anyatejtől, diétáztam is hátha jobb, de nagyon görcsölt, megállás nélkül sírt a fájdalomtól. most kiegyensúlyozott mosolygós csendes baba, de 500-nál többet nem eszik, teletömni meg nem akarom. a súlya múlthéten heti 190-et gyarapodott, védőnő ezt is kevesni, háát nem tudom. amúgy kislány
2014. ápr. 12. 17:44
 3/18 A kérdező kommentje:
és köszi a választ :)
2014. ápr. 12. 17:44
 4/18 anonim ***** válasza:

védőnő azt tanácsolta, hogy ne adj neki anyatejet? :O

én kitartanék az anyatej mellé és megpróbálkoznék valami szerrel ami segíti, hogy fel tudja dolgozni. nekünk az infacol jött be, 2 hétig adtam neki utána elmúlt a pocakfájás

2014. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, hogy miért tanácsolta a védőnő, hogy hagyd el az anyatejet. Inkább próbálj ki valamit pocakfájásra, mert lehet, hogy inkább az éhségtől sírt nem a hasfájástól.
2014. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
azt is próbáltuk már, sajnos sikertelenül. nekem meg nagyon nehéz volt az elválasztás, de lelkileg nagyon meggyötört h minden percben éjjel nappal a fájdalomtól meggyötört babámat kellett hordozzam akinek már hangja is alig volt a sok sírástól. A védőnő szerint meg túl zsíros a tejem s ez hasfájással jár.
2014. ápr. 12. 17:55
 7/18 A kérdező kommentje:
sokat evett éhes nem lehetett, először arra is gyanakodtunk h tól sokat eszik s attól fáj neki. És 2 napja amióta nem kap anyatejet csak tápszert nem fáj neki.. mintha kicserélték volna
2014. ápr. 12. 17:56
 8/18 anonim ***** válasza:
Elég fura a védőnőd. Egyrészt a 4100g született fiamnak kellett ennyi idősen 500-600g kaját ennie anyatejes volt(nem ette meg 450-500g még is első 2 hónapban 1-1 kg hízott) Anyatejesnél heti 100g jó tápszeresnél heti 150g gyarapodás a javasolt. Nem az anyatejtől fáj a hasa, kutatások kimutatták, hogy nincs az anyatejben semmi puffasztó vagy ilyesmi teljesen mindegy mit eszik az anya. Én is biztos nyomatnám neki az anyatejet, ha más nem cumisüvegből. Ha van akkor annak minden cseppje csak érték.
2014. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Inkább azért fájt a hasa az anyatejtől, mert szopizás közben több levegőt nyelt, mint amikor cumisüvegből kapja a tápszert. Nálunk az első hónapban összesen kell 400 grammot híznia a babának, így nem értem, hogy miért kevesli a 190 grammot.
2014. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

ez komoly? 150 g heti hízás javasolt? én már azt sem tudom mit csináljak.

Szoptatás közben nem nyelt levegőt, most cumisüvegből többet nyel és nagyokat pukizik is, de nem szenved vele. És mikor anyatejt is kapott akkor egész nap ki volt vörösödve. vagy lehet a túl sok tejtől?

védőnőt fogok mindenképpen váltani. 2 napja nem szoptatok és kezd megcsappanni a tejem. bárcsak tudnám h ténylegesen mitől van fájdalma.. nagyon tapasztalatlan vagyok ezen a téren.

köszönöm szépen a válaszokat

2014. ápr. 12. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!