Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 éves kor után tápszert...

1 éves kor után tápszert adtok a gyerkőcnek vagy vagy tejet? Esetleg junior tejital? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Most múltunk 10 hónaposak,3-as tápszert eszik reggel és este,érdekelne ,hogy 1 éves kora után mi lenne jó neki.
2014. jún. 5. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A fiam már 1 éves kora előtt sem ette meg a tápszert. Kb. jó fél éves lehetett, amikor egyszerűen már annyira nem kellett neki, hogy a végén már hányt tőle. Pedig több fajtát is próbáltunk. Így tejpépre váltottam ki a tápszeres étkezéseket. Tehát napi 2-3 alkalommal 1 éves koráig tejpépet kapott, a többi pedig hozzátáplált étel volt.

1 évesen pedig tejet kapott. Mert 1 évesen már lehet tejet adni, ha nincs tőle gond. Az, hogy 1 éves kor után sem ajánlott, az meg inkább azért van, mert a tápszer, tejital gyártó cégeknek is meg kell valamiből élni. 1 éves korban már elég érett a gyerek gyomra, emésztése ahhoz, hogy tehéntejet fogyasszon. És azt gondolom, hogy amelyik gyerek meg hajlamos a tejallergiára, az meg úgyis kialakul, ha 3 éves korig nem kapna egy csepp tehéntejet sem.

De mindenki saját maga dönti el, hogy szeretne 1 évesen már tejet adni a gyerekének, vagy megmarad a tápszernél, tejitalnál. Ha te inkább tejitalt szeretnél adni neki, akkor adj azt. Nem kötelező sem a tejital 1 éves korban, sem a tehéntej. Amelyiket szeretnéd.

2014. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,egyébként osztozok a véleményeden,tudom,hogy a tej ellenesek meg köveznének de úgy vagyok vele hogy mindenki döntse el maga mit ad a gyereknek,kíváncsi voltam,hogy mások is vannak e olyan véleményen mint és,így meg nyugtató,hogy igen :) amúgy nem volt gondom a tápszerrel,megissza a mai napig,van amikor hagy meg előle néha meg ráadást is kér,szóval változó nála hogy menyit iszik.Szerintem akkor 1 éves kora után ki próbáljuk a tejcit ha nem lesz baj tőle akkor nyugodtam ihatja.
2014. jún. 5. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
10 honapos koratol nem volt hajlando elfogadni a tapszert, akkor tejitalra valtottunk. Mostanaig itta, de hamarabb adtam volna neki a tejet. Egy eves koratol probalkoztam de nem kellett neki. Most 16 honapos es most fogadta csak el. Igy reggelre tejitalt kap estere tejet. Lassacskan elhagyjuk teljesen a tejitalt. :-)
2014. jún. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi,kíváncsi leszek nekem el fogadja e majd,allergiás nem volt a családba úgy hogy bízom benne hogy neki se lesz semmi baja.eddig nem sok étel volt ami nem ízlett neki úgy hogy remélem nem lesz a tejcivel se gond :)
2014. jún. 5. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is tejpárti voltam, 14 hónapos korától azt kapott a fiam reggel és este tápszer helyett. Nemsokára elkezdett betegeskedni és egyszerűen nem tudott kijönni belőle. Nem komoly dolgok, orrfolyás, köhögés, de hetente visszatért. Olvastam valahol, hogy ennek lehet oka a tej és el kell hagyni. Gondoltam kipróbálom. December közepén átváltottunk tejitalra és azóta semmi baja a fiamnak. Szóval én még maradok a tejitalnál jó ideig. Persze ez nem sűrűn fordul elő, de tudd, hogy van ilyen is.
2014. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi az infót,hát majd meg látjuk amikor elkezdi inni,hogy lesz e valami változás nála,eddig is az új ételeknél figyeltem hogy hogyan reagál rá.érdekes tényleg hogy az ilyen orrfolyásnál nem is gondolná az ember hogy mi okozza
2014. jún. 5. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!